Naga Markets

FED po lutowym spotkaniu będzie nadal podwyższać stopy – prognozuje Wells FargoDane o inflacji w czwartek w USA zwiększyły oczekiwania, że Rezerwa Federalna przesunie się z podwyżek stóp o 50 punktów bazowych do podwyżek o 25 punktów bazowych. Analitycy z Wells Fargo ostrzegają, że pomimo faktu, że inflacja wyraźnie zwolniła w stosunku do swojego tempa z początku 2022 r., wątpią, by FOMC był gotowy ogłosić, że misja została wykonana.

Zbyt euforyczna wycena pivotu w FED

„Inflacja zasadnicza spadła od czerwca o 2,6 punktu procentowego, a roczna stopa procentowa w ciągu ostatnich trzech miesięcy wynosi zaledwie 1,8%, co wskazuje na dalsze spowolnienie w wyniku zmiany sprzed roku” – zauważają analitycy.
Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„W nadchodzących miesiącach należy poczynić dodatkowe postępy, ponieważ inflacja towarów pozostaje niska, a opóźniony efekt wolniejszego wzrostu kosztów mieszkaniowych w końcu wpływa na dane o CPI. W rezultacie dni podwyżek stóp procentowych o 50 pb przez FOMC wydają się być już za nami” – dodają.

„Chociaż urzędnicy Fed uznali ostatnie postępy i powinni z zadowoleniem przyjąć ten raport, podobnie jak my, pozostają sceptyczni, że inflacja łatwo ustabilizuje się z powrotem do 2% po korekcie w towarach i mieszkalnictwie. Coraz bardziej przekonujące dowody na spowolnienie inflacji, jakie przyniósł ostatni raport o CPI, zwiększają szansę na to, że FOMC podniesie stopę funduszy federalnych o zaledwie 25 punktów bazowych na kolejnym posiedzeniu, ale biorąc pod uwagę trend inflacyjny wciąż powyżej celu, spodziewamy się, że nawet jeśli FOMC zapewni zmniejszenie tempa, będzie nadal zacieśniać po następnym spotkaniu” – podsumowują analitycy biura.

Autor poleca również:

AVA TradeŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 30 stycznia 2023 r.
Następny artykułJak inwestować w ETF’y? Rozmowa z Mateuszem Muchą z Beta Securities
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.