Naga MarketsS&P 500 Fed ostrzega przed wielkim spadkiem jeśli pandemia koronawirusa nie wyhamujeRezerwa Federalna (Fed) ostrzega, że ​​ceny aktywów na kluczowych rynkach mogą zostać trafione przez podaż, jeśli pandemia koronawirusa będzie miała jeszcze większy wpływ gospodarczy w nadchodzących miesiącach. Indeks S&P 500 ustanowił wczoraj nowy rekord cenowy, ale na koniec dnia notowania wróciły pod kluczową strefę oporu.

  • Aktywa utrzymują się na wysokim poziomie
  • Koronawirus może jednak doprowadzić do załamania notowań
  • Niepewność pozostaje wysoka, a nastroje inwestorów dotyczące ryzyka mogą ulec szybkiej zmianie, uważa Fed

Fed widzi ryzyka mimo wysokich poziomów

Raport stabilności finansowej Rezerwy Federalnej zwraca uwagę na wysokie poziomy większości aktywów z uwagi na wzrost apetytu inwestorów oraz interwencje rządu mające na celu wsparcie systemu finansowego. Gdzieniegdzie widać jednak oznaki słabości, np. w przypadku nieruchomości komercyjnych, szczególnie wrażliwych na pandemię koronawirusa.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

W raporcie Fed stwierdzono również, że dźwignia finansowa funduszy hedgingowych pozostaje podwyższona, a firmy ubezpieczające życie osiągają poziomy zadłużenia niespotykane od czasu kryzysu finansowego w 2008 r.

– Niepewność pozostaje wysoka, a nastroje inwestorów dotyczące ryzyka mogą ulec szybkiej zmianie, jeśli ożywienie gospodarcze okaże się mniej obiecujące lub postęp w powstrzymaniu wirusa zawiedzie. Niektóre segmenty gospodarki, takie jak energetyka, a także podróże i hotelarstwo, są szczególnie narażone na przedłużającą się pandemię” – czytamy w raporcie Fed.

– Jeśli pandemia będzie się utrzymywać dłużej niż przewidywano – zwłaszcza jeśli wystąpią wydłużone opóźnienia w produkcji lub dystrybucji skutecznej szczepionki – presja na spadek gospodarki USA może zakłócić rodzące się ożywienie i nadwyrężyć rynki finansowe. Biorąc pod uwagę ogólnie wysoki poziom dźwigni finansowej w sektorze przedsiębiorstw niefinansowych, przedłużające się słabe zyski mogą wywołać stres finansowy i niewywiązywanie się ze zobowiązań – napisano w raporcie.

Po raz pierwszy Fed uwzględnił w raporcie o stabilności także zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi. Agencja zauważyła, że ​​poważne, nagłe burze mogą prowadzić do wahań na rynku – w tym natychmiastowych zmian wartości nieruchomości uszkodzonych w wyniku katastrofy. Tendencja do wyższych globalnych temperatur „dodaje warstwę ekonomicznej niepewności i ryzyka”, które bank centralny próbuje uwzględnić w swoich rozważaniach.

S&P 500 – kontrakty terminowe w okolicach otwarcia sesji

Notowania indeksu S&P 500 znacznie zyskały wczoraj po informacji o postępach w kierunku szczepionki Pfizer na Covid-19 oraz w odpowiedzi na możliwy koniec niestabilności politycznej po zwycięstwie wyborczym demokraty Joe Bidena nad prezydentem Donaldem Trumpem.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jednakże, do zamknięcia sesji większość zysków indeksu wyparowała. Cena wróciła ponadto pod kluczowy opór w obrębie 3580 pkt. Ewentualna korekta ostatnich wzrostów może kierować notowania w okolice poziomu 3400 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here