Naga MarketsFED, FOMC, Rezerwa Federalna, ComparicRosnący apetyt na ryzyko na różnych klasach aktywów powoduje wzrost wycen tychże instrumentów finansowych i stwarza nie małe ryzyka dla niedoświadczonych inwestorów. Amerykańska Rezerwa Federalna opublikowała raport nt. stabilności finansowej, w którym zwraca uwagę, że połączenie podwyższonych wycen z bardzo wysokim poziomem zadłużenia przedsiębiorstw wymaga obserwacji ze względu na możliwość wzmocnienia skutków zdarzenia polegającego na ponownej wycenie. 

Spadek awersji do ryzyka uderzy w wyceny akcji 

Rekordowo niskie stopy procentowe w połączeniu z masowym dodrukiem pieniądza napędzały w ostatnim czasie wzrost awersji do ryzyka. Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych stało się bowiem nieatrakcyjne, w związku z czym inwestorzy poszukiwali wyższych stóp zwrotu na rynkach finansowych. To z kolei doprowadziło do wzrostu notowań wielu aktywów, takich jak akcje czy kryptowaluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie zwraca się uwagę, że istotny wpływ na ogólny wzrost apetytu na ryzyko miały epizody obejmujące wysoki wolumen obrotów i zmienności cen tzw. meme stocks, czyli rynków, które zyskały na wartości po tym, jak stały się popularne w mediach społecznościowych.

Lael Brainard, szefowa komitetu ds. stabilności finansowej Rezerwy Federalnej, wskazała w oświadczeniu towarzyszącym opublikowanemu w czwartek raportowi, że w obecnym środowisku rynkowym, ceny mogą być podatne na znaczące spadki, jeśli apetyt na ryzyko nagle spadnie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator medical kurs | pgnig wykres | prognozy giełdowe 2020 | bitcoin nowości | wiadomości kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMiedź osiąga ostatnio rekord za rekordem – komentarz CMC Markets
Następny artykułBitcoin (BTC) jest gotowy na kolejny skok cenowy, twierdzi Ki Young Ju
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here