Naga MarketsKolejny czwartek za nami, a wraz z nim miał miejsce kolejny odcinek Artystów Rynku. Spotkanie, które miało miejsce w studiu Comparic24.TV odbyło się w nienaruszonym jak dotąd składzie w postaci Jacka Brzeskiego z Polsat News w roli prowadzącego, oraz duetu z CMC Markets – Macieja Leściorza oraz Łukasza Wardyna.


Decyzja monetarna Rezerwy Federalnej w centrum uwagi

Jednym z najgorętszych tematów ostatnich dni jest obecna sytuacja dolara amerykańskiego i to, jaką decyzję podejmie już wkrótce amerykańska Rezerwa Federalna. Inwestorzy zdają się być przekonani co do obniżki stóp procentowych w USA. Wciąż bez odpowiedzi pozostaje jednak kwestia, jak duża będzie to obniżka.

– Według kontraktów na stopę procentową, prawdopodobieństwo obniżki wynosi dokładnie 100% w tym momencie, przy czym najbliższe dwa tygodnie to będą spekulacje na temat czy obniżka będzie o 25 punktów bazowych, czy 50 pb. Dlatego, że w tym momencie 63% szans rynek daje obniżce 25-punktowej – komentuje obecną sytuację Maciej Leściorz.

Dodaje on jednak, że jeszcze do niedawna rynek nieco wyżej wyceniał 50-punktową obniżkę:

– Pewnego rodzaju impulsem były dane nt. sprzedaży detalicznej, które zaskoczyły rynki, więc się okazało, że gospodarka amerykańska wcale tak źle się nie ma. Także może ma nieco mniej argumentów teraz Fed do tego, żeby ciąć aż o 50 pb.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta (GBPUSD) dociera do 1,25175 USD. Co dalej z dolarem?
Następny artykułKurs funta traci wraz ze wzrostem niepewności dot. Brexitu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here