Naga MarketsJames Bullard, Rezerwa Federalna
James Bullard, Rezerwa Federalna

Komentując możliwe działania polityki pieniężnej Fed przeciwko wybuchowi koronawirusa, „wszystko jest na stole i jesteśmy gotowi zrobić więcej” – powiedział w piątek w Bloomberg TV, prezes banku Rezerwy Federalnej St. Louis, James Bullard. Z kolei Donald Trump oznajmił, iż jego administracja rozważa wprowadzenie różnych środków przeciwdziałających wirusowi. Natomiast eksperci z Westpac oczekują dalszego spadku pary USDJPY do poziomu 105,50.


Bullard: Wszystko jest na stole i chcemy zrobić jeszcze więcej

Bullard zauważył, że nie jest zaskoczony zwiększoną zmiennością na rynkach finansowych.

Staramy się zrozumieć skutki działania wirusa – dodał Bullard.

Tymczasem szef Rezerwy Federalnej Bostonu Eric Rosengren powiedział w piątek, że Fed powinien mieć możliwość zakupu szerszej gamy papierów wartościowych lub aktywów, jeśli wybuch koronawirusa skłoni go do rozpoczęcia nowej rundy zakupów dużych aktywów, aby pobudzić gospodarkę.

  • Jeśli koronawirus spowoduje, że Fed obniży stopy procentowe do niemal zera, 10-letnia stopa skarbowa USA może pójść w ślad za nimi;
  • Taki scenariusz oznacza, że ​​nie byłoby miejsca na „nakarmienie” kapitałem niższych stawek dzięki dużym zakupom długoterminowych skarbowych papierów wartościowych;
  • Sytuacja stanowiłaby nowe wyzwanie dla decydentów Rezerwy Federalnej. To z kolei powinno wymagać wyraźnej gwarancji ze strony skarbu USA w celu zabezpieczenia Fed przed niechcianymi konsekwencjami;
  • Alternatywnie, Fed mógłby rozważyć możliwość zakupu szerszego zestawu aktywów. Jednak bank centralny pozostaje sceptyczny wobec stosowania ujemnych stóp procentowych w USA.

Prezydent USA: Rozważamy różne opcje walki ze spowolnieniem wywołanym koronawirusem

Donald Trump i Jerome Powell (Fed)
Donald Trump (prezydent USA) i Jerome Powell (prezes FED) w obliczu koronawirusa

Prezydent Donald Trump oznajmił w weekend, że jego administracja szuka różnych możliwości zapobiegania negatywnym konsekwencjom rozprzestrzeniającego się wirusa.

Jego komentarze pojawiają się wraz z przelewem krwi na Wall Street, przy spadku głównych indeksów o ponad 2%, gdy potwierdzone przypadki choroby gwałtownie rosną w Stanach Zjednoczonych.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 10 spotkań m.in. z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

Kurs USDJPY zbliża się do poziomów wyprzedaży – Westpac

Musimy zauważyć, że USDJPY zbliża się znacznie do poziomów wysprzedaży, co sugeruje pewną konsolidację w najbliższym czasie. Jednak zgodnie z naszym przekonaniem, że liczba przypadków COVID19 będzie nadal gwałtownie rosła, po prostu musimy spodziewać się dalszych spadków pary USDJPY w perspektywie wielotygodniowej – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów kluczowe będzie spotkanie BoJ, ale przy niewielkiej presji na działania poza spotkaniem 19 marca i małej możliwości zastosowania agresywnych ruchów, sentyment do ryzyka prawdopodobnie wywrze presję na dalsze spadki USDJPY.

W ujęciu wielomiesięcznym spodziewamy się spadku do poziomu 105,50 – podsumowano.

Kurs USDJPY na interwale tygodniowym, tradingveiwcom
Kurs USDJPY na interwale tygodniowym, tradingveiwcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here