Naga MarketsRynkowy konsensus zakłada, iż dojdzie do kolejnej obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną już we wrześniu oraz jeszcze jednej w 2020 roku. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


PKB w USA spadnie do 1,8% w 2020 roku

Jak zauważa Kasowski niższe stopy mają związek ze skutkami eskalacji wojny handlowej czyli wzrostem szans na recesję. Ankiety pokazują medianę 45% szans na recesję w ciągu 2 lat w USA (wzrost +10% q/q).

Martwimy się niekorzystną pętlą sprzężenia zwrotnego, w której Fed łagodzi, a sytuacja się poprawia: rynki finansowe, gospodarka itd. To zachęca do większej eskalacji w wojnie handlowej – sytuacja się pogarsza, a potem Fed znów łagodzi – powiedziała Aditya Bhave, starszy globalny ekonomista w Bank of America Merrill Lynch.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here