Naga Markets

Rynki finansowe oczekują, że już 2 listopada br. amerykańska Rezerwa Federalna dokona czwartej z rzędu podwyżki stopy funduszy federalnych o 75 punktów bazowych, co sprawić może, że nadal wyższe realne stopy w USA będą wspierać dolara amerykańskiego.

Fed wspiera wzrost dolara 

Ekonomiści ING dostrzegają, że perspektywy bardziej restrykcyjnych warunków monetarnych w USA pozostają kluczowym czynnikiem napędzającym dolara i sądząc po akcji cenowej w tym tygodniu, trzeba będzie wiele, by stwierdzić, że cykl zacieśniania Fedu dobiegł końca.

Eksperci zwracają bowiem uwagę, iż opublikowana wczoraj wieczorem Beżowa Księga Fedu (przygotowana na posiedzenie FOMC 2 listopada) z pewnością nie pokazała żadnego powszechnego spadku aktywności lub złagodzenia sytuacji na rynkach pracy czy inflacji, które zasługiwałyby na zmianę tonu Rezerwy Federalnej.

Uwzględniając przy tym, że niektóre słabsze dane z USA dotyczące np. budownictwa mieszkaniowego, nie zdołały podważyć oczekiwań co do cyklu zacieśniania przez Fed, eksperci oczekują dalszego wzrostu notowań amerykańskiej waluty.

To też sprawia, że wciąż prognozują oni spadek euro do 0,92 USD, a funta do 1,10 USD.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

XTB
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWalmart dokłada starań w kwestii adopcji kryptowalut. Suresh Kumar mówi o potencjalnych przeszkodach
Następny artykułCzy polski deep tech podbije świat? Rozmowa z Sławomirem Olejnikiem o Deep Tech Summit
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here