Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • FED nie może dłużej czekać na podwyżkę stóp? W Wyoming odbyło się sympozjum w Jackson Hole, gdzie swoje wystąpienie miał wiceprezes FED – Stanley Fischer. Wypowiedział bardzo ważne słowa: “Biorąc pod uwagę oczekiwania inflacyjne, istnieją dobre powody, żeby uwierzyć w podniesienie się inflacji gdy czynniki ciągnące ją w dół przestaną działać”. Dodał również, że FED nie powinien czekać z zacieśnianiem polityki monetarnej do momentu osiągnięcia inflacji na poziomie 2%.
usa
Rentowność amerykańskich obligacji dwuletnich
  • Chiny podjęły kroki na zapewnienie większej płynności. Pekin ogłosił, że wpompuje do gospodarki kolejne 140 miliardów dolarów dla zapewnienia większej płynności. Ogłoszenie to miało negatywny wpływ na chińską giełdę, gdzie kolejny raz w ostatnich dniach doszło do spadków. Tylko w sierpniu Shanghai Composite stracił 12,5%.
szanghaj
Kolejny dzień zawirowań na SHCOMP
  • Mocne spowolnienie w “chińskim Las Vegas”. W ciągu minionych 12 miesięcy gospodarka Makau skurczyła się o 26,4%. Winę ponosi mniejsza ilość graczy VIP, grających na wysokich stawkach. Mimo tak olbrzymiego cofnięcia nie można mówić o kryzysie, gdyż turyści nadal chętnie odwiedzają wyspę, a bezrobocie jest na poziomie 1,8%. Miniony kwartał był najgorszy od czasów powrotu Makau do kontynentalnych Chin w 1999 roku.
makau
PKB per capita w Makau
  • Sprzedaż detaliczna w Hongkongu kolejnym dowodem na spowolnienie Chin. Lipcowa sprzedaż detaliczna została zrewidowana z 4,4% do 1,9% wzrostu w skali roku. Prognozy mówiły o wzroście w wysokości 2,8%. Wartość sprzedanych dóbr zmalała o 2,8% r/r, mocniej niż oczekiwane 1,3%.
chiny
Wartość chińskiego juana


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here