Naga MarketsDecydenci z Rezerwy Federalnej byli głęboko podzieleni co do tego, czy obniżyć stopy procentowe w zeszłym miesiącu, ale zjednoczyli się, chcąc zasygnalizować, że nie znajdują się na wstępnej ścieżce do dalszych cięć, co jest raczej mało pozytywne dla prezydenta USA Donalda Trumpa. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Fed nie dostarczy obniżek stóp, których oczekuje Trump?

Przewodniczący Jerome Powell wygłosi swoje przemówienie w piątek podczas dorocznego ogłoszenia polityki Fed w Jackson Hole w Wyoming. Wiele wskazuje na to, że Rezerwa Federalna nie chce dać Trumpowi większych obniżek stóp, których się domaga.

Podziały ujawnione w protokole wskazują, że mogłoby być więcej sprzeciwów, gdyby wszyscy uczestnicy mieli głos. Podczas gdy prezesi zarządu Fed są stałymi wyborcami, tylko pięciu z 12 prezesów regionalnych banków rezerw ma głos na każdym posiedzeniu. Jednocześnie protokół pokazał także szerokie zaniepokojenie decydentów politycznymi globalnym spowolnieniem gospodarczym, napięciami handlowymi i powolną inflacją – oznajmił Bogusz Kasowski.

Trump naciska na Fed! Domaga się obniżki stóp proc. aż o 100 p.b.

Karykatura Donalda TrumpaNie od dziś wiadomo, że Donald Trump jest wielkim zwolennikiem niskich stóp procentowych. Wielokrotnie krytykował on bowiem Rezerwę Federalną za cykl podwyżek, który obserwowaliśmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Zarzucił on nawet, że gdyby nie to, amerykańskie indeksy giełdowe mogłyby być obecnie notowane nawet 5-10 tys. pkt wyżej. Mimo niedawnej obniżki stóp procentowych, amerykański prezydent domaga się kolejnych cięć… nawet o 100 punktów bazowych.

Kurs dolara ustanawia nowy tegoroczny szczyt

Notowania pary walutowej USD/PLN ustanowiły dziś w okolicach południa nowy tegoroczny szczyt na poziomie 3,9508, co wskazuje na obecną siłę kupujących. Choć odreagowanie spadkowe nastało chwilę później, akcja cenowa wskazuje, iż na najbliższych sesjach impuls wzrostowy powinien być kontynuowany. Najbliższe wsparcie stanowi poziom 3,9000.

Kurs dolara do złotego w czwartek na interwale dziennym 22 8 19
Kurs dolara do złotego w czwartek na interwale dziennym

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here