Naga Marketsusa chiny wojna handlowaStarszy ekonomista w grupie UOB Alvin Liew, ocenił ostatnie wydarzenie FOMC. W jego ocenie wzrosła szansa na obniżkę stóp w I kw. 2020 r. Dodatkowo eksperci w związku z koronawirusem oczekują deprecjacji juana chińskiego, co spowoduje wzrost pary USDCNY do poziomu 7,04.


Fed nie wyklucza obniżek stóp w tym roku

budynek FED
Budynek Rezerwy Federalnej (FED) w Waszyngtonie

Rezerwa Federalna, jak powszechnie oczekiwano, utrzymała swoją stopę procentową funduszy federalnych (FFTR) na niezmienionym poziomie w przedziale 1,50–1,75% na posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) 28–29 stycznia 2020 r. jednogłośnie (10-0) – napisano w raporcie.

Liew zauważa, iż oświadczenie FOMC miało dwa główne przesłania:

  • Komitet „ocenia, że ​​obecne stanowisko polityki pieniężnej jest odpowiednie, aby wspierać trwały rozwój działalności gospodarczej, silne warunki na rynku pracy i powrót inflacji do celu;
  • Obniżenie ratingu wydatków gospodarstw domowych USA, które „rosną w umiarkowanym tempie” z „silnego tempa” w FOMC w grudniu 2019 r.

Przewodniczący FOMC Jerome Powell wyjaśnił później podczas konferencji prasowej, że Fed jest niezadowolony z inflacji poniżej 2%. W przeciwieństwie do poglądu rynkowego na dłuższą pauzę Fed, nadal oczekujemy, że Fed zastosuje kolejną obniżkę stóp o 25 pb w 1 kw. 2020 r. podczas marcowego FOMC – dodano.

Obniżka w ocenie ekspertów ma być prewencyjna i pełnić zabezpieczenie przed potencjalnym ryzykiem amerykańskiej polityki handlowej, napięć na Bliskim Wschodzie oraz koronawirusem w Chinach.

Jednak jeśli wszystkie te czynniki ryzyka się nie zmaterializują, obniżka „ubezpieczeniowa” będzie niepotrzebna. Fed nadal uważa, że ​​stopy będą niskie, a nawet niższe w 2020 r. – dodano.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kurs USDCNH wzrośnie do  7,04 – UOB

Po ostatniej akcji cenowej, stratedzy walut w UOB widzą potencjalny wzrost pary USDCNH do regionu 7.04 w najbliższych tygodniach.

– Następne 1-3 tygodnie: Wczorajszy wzrost powyżej 7,0000 (30 stycznia) był krótkotrwały, ponieważ USD szybko wycofał się z 7,0038 i zakończył dzień na poziomie 6,9830 (+ 0,19%). Nasza najnowsza narracja z wtorku (28 stycznia, spot na 6.9780) pozostaje niezmieniona według której USD „może zwiększyć zyski do 7,0400”. Jednak po wczorajszej akcji cenowej szanse na taki ruch nieco się zmniejszyły, choć dopiero spadek poniżej poziomu 6,9350 wskazywałby, że obecna siła USD dobiegła końca – podsumowano.

Zobacz również: Podsumowanie FOMC: Inflacja, umowa handlowa i koronawirus

Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs USDCNY na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here