Naga MarketsŚrodowe posiedzenie Banku Rezerw Federalnych w Stanach Zjednoczonych przyniosło obniżkę stóp procentowych o 25 p.b. Co to oznacza dla rynku walutowego oraz kapitałowego? Jak na dolara wpłynie wojna handlowa z Chinami? Czy piątkowe Non-Farm Payrolls mogą znacząco odbić się USD? Na te pytania w rozmowie z Comparic24.tv odpowiada Sobiesław Kozłowski, dyrektor Departamentu Analiz i Doradztwa w Noble Securities.


Kurs dolara testował październikowe minima po posiedzeniu FED. Rynek jednak dał się zaskoczyć?

Zdaniem rozmówcy Krzysztofa Kamińskiego z Comparic24.tv, pomimo tego, że rynek spodziewał się obniżki stóp procentowych, to dał jednak zaskoczyć się Rezerwie Federalnej, co widać po zachowaniu kursu dolara testującego październikowe minima i wyraźniej tracącego między innymi do euro, czy też do japońskiego jena.

„Pierwszym, szybko widocznym efektem decyzji FED jest osłabienie dolara, z drugiej strony wyraźnie umacniało się euro oraz międzynarodowe rynki akcji. Zmiana w przypadku polskich inwestorów jest również istotna, na osłabieniu USD zyskiwała bowiem również złotówka. Rozstrzygnięciem powinna być poniedziałkowa sesja, która pokaże, w którą stronę będzie podążała amerykańska waluta” – komentował przedstawiciel Noble Securities.

Indeks dolara amerykańskiego w środę tracił 0,24%, a w czwartek dodaje do spadków niespełna 0,1%. USD traci praktycznie do wszystkich głównych walut, a najsilniej do japońskiego jena (0,63%) oraz do dolara nowozelandzkiego (0,46%). W trakcie piątkowej sesji dolar czeka nadal na dane z amerykańskiego rynku pracy, które również mogą wpłynąć na wzrost zmienności.

„Na ten moment rynek nie do końca wierzy Powellowi w koniec dalszych cięć stóp procentowych i już w marcu spodziewa się kolejnej obniżki o 25 punktów bazowych, którą wycenia na ponad 50%. W związku z tym jak na razie główny scenariusz zakłada kontynuację polityki obniżania kosztu pieniądza na amerykańskim rynku” – dodaje Kozłowski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here