Naga MarketsJerome Powell, prezes Rezerwy Federalnej

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell we wtorek oznajmił, że jest otwarty na dalsze obniżki stóp w celu przeciwdziałania globalnym zagrożeniom gospodarczym. Podkreślił również, że dwukrotnie w latach 90-tych gospodarka spowalniała by przyśpieszyć po kilku obniżkach stóp procentowych. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Fed: Spadają szanse na utrzymanie stóp na niezmienionym poziomie

Będziemy zależni od danych, oceniając perspektywy i zagrożenia dla tych prognoz – powiedział Powell nie dając jasnego sygnału czy będzie kolejna obniżka w październiku czy nie.

Prezes FED Chicago Charles Evans powiedział, że jest otwarty na kolejną obniżkę stóp. Na ostatnim spotkaniu FED 7 z 17 decydentów wskazało, że według nich stopy prawdopodobnie będą musiały zostać obniżone o kolejne 0,25 punktu procentowego do końca 2019.

Mamy sygnały, iż dojdzie do kolejnej obniżki stóp procentowych w USA. Indeks dolara pozostaje na bardzo wysokich poziomach niewidzianych od maja 2017 roku. Kolejna obniżka stóp wyceniana jest na ponad 84 procent w październiku i 45 procent szans na obniżkę w grudniu – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here