Już w czwartek, 27 sierpnia rozpocznie się kolejne sympozjum w amerykańskim Jackson Hole. Tegoroczne spotkanie bankierów centralnych z całego świata przybierze formę wideokonferencji. Nie zmienia to jednak faktu, że rynki czekają na wystąpienie Jerome Powella, prezesa amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Zdaniem braci Winklevoss, fakt, iż prawdopodobnie całe spotkanie koncentrować się będzie na kwestii kryzysu gospodarczego i inflacji to dobra wiadomość, która może przyczynić się do aprecjacji Bitcoina.
- Działania Rezerwy Federalnej przyczyniają się do wzrostu BTC
Polityka monetarna Fed wspiera aprecjację BTC
Tyler Winklevoss uważa, że polityka monetarna Rezerwy Federalnej wzmacnia i nadal będzie wzmacniać wzrosty notowań Bitcoina. Zdaniem współzałożyciela giełdy Gemini, działania podjęte przed Fed w celu łagodzenia gospodarczych skutków kryzysu wywołanego wybuchem pandemii przypadkowo czynią Bitcoina bardziej atrakcyjnym, a dolara mniej atrakcyjnym.
Te artykuły również Cię zainteresują
Komentatorzy rynkowi oczekują, iż w trakcie swojego czwartkowego przemówienia, prezes Fed, Jerome Powell wyrazi zgodę na dramatyczny wzrost inflacji, co w naturalny sposób może przyczynić się do wzrostu zainteresowania kryptowalutami.
– Fed, pod przywództwem Jerome’a Powella, nadal jest największym promotorem Bitcoina – uważa Winklevoss.
Stopy proc. w USA pozostaną w okolicy 0% przez 5. lat
Czynnikiem przyczyniającym się do aprecjacji BTC tuż obok wysokiej inflacji są także rekordowo niskie stopy procentowe, które sprawiają, że trzymanie pieniędzy na lokatach czy kontach oszczędnościowych oraz inwestowanie w obligacje staje się nieopłacalne.
Zdaniem Bloomberga, stopy procentowe w USA powinny pozostać na poziomie bliskim zeru przez pięć lat, przy czym nie wyklucza się możliwości wydłużenia tego okresu. Oznaczałoby to swego rodzaju “powtórkę z rozrywki” jakie obserwowaliśmy tuż po globalnym kryzysie finansowym z 2008 r., kiedy to stopy procentowe aż do końca 2015 r. utrzymywały się na poziomie zbliżonym do 0%.
– Nie zdziwiłbym się, gdyby za pięć lat stopy procentowe nadal pozostawały na poziomie zerowym – powiedział były ekonomista Białego Domu, Jason Furman.
Autor poleca również:
- Drukowanie Fedu stwarza okazję dla potężnej hossy Bitcoina (BTC)
- Potężny cyberatak paraliżuje działanie giełdy w Wellington
- Bitcoin: rekordowa ilość wielorybów wspiera wyższe ceny BTC