Naga MarketsW tym tygodniu będzie obradował FED. Zaczynają swoje posiedzenie we wtorek a ich decyzje poznamy w środę o godzinie 19 czasu polskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Scenariusz wydarzeń dla indeksu S&P500

Gdyby nie był to tydzień posiedzenia banku rezerwy federalnej napisałbym, że czeka na jeszcze lekkie pogłebienie spadków w okolice 2030 a później jazda w górę na nowe szczyty. Dopóki nie dowiemy się co tak wymyślą i zakomunikują nam centralni bankierzy jest to scenariusz jak najbardziej obowiązujący. Natomiast w środę wszystko może się zmienić i wszczyscy będziemy musieli inwestować być może w zupełnie innej rzeczywistości. Po pierwsze nie wiemy jak silna jest presja na podniesienie stóp procentowych. Janet Yellen wie, że nie ma ku temu przesłanek ale z jakiegoś powodu jest naciskana przez Kongres. żeby to zrobić. Po drugie jakakolwiek by nie była decyzja FEDu trudno jest przewidzieć jak na to zereaguje rynek. Ten ostatni bywał bardzo emocjonalny w ostatnim okresie. Potrafił spadać na dobrych i złych danych.

Od początku roku S&P 500 wciąż znajduje się pod kreską. Analizując kilka ostatnich tygodni notowań jasno widać, że większąść wzrostowych tygodni mieliśmy wtedy kiedy osłabiał się dolar a drożała ropa. Póki taki scenariusz działa to trzeba się do niego stosować. Znaczne osłabienie dolara na pewno wywołałoby jasny komunikat FEDu o odłożeniu w czasie podwyżki stóp procentowych. Pytaniem jest czy Janet jest na tyle odważna, żeby móc coś takiego jasno zakomunikować.

Gdyby stało się tak, że wszystkim puszczą hamulce i padnie wsparcie na poziomie 2030 będziemy wtedy testować psychologiczny poziom 2000 punktów.

Co by się nie działo rynek ma fundamenty które w średnim terminie powinny dać wystarczająco paliwa na powrót do wzrostów i wyjście na nowe szczyty.

wykres_sp500Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here