Naga MarketsIkona Facebook na iOSAmerykańska Rezerwa Federalna (FED) przygląda się uważnie planowanej przez Facebooka kryptowalucie Libra i utrzyma ją na wysokim poziomie w zakresie ochrony konsumentów i regulacji, powiedział przewodniczący banku Jerome Powell we wtorek.


Libra od Facebooka nowinką, której FED bacznie się przygląda

“Libra to nowa rzecz; przyglądamy się jej bardzo uważnie”, powiedział Powell w odpowiedzi na pytanie publiczności po przemówieniu w Nowym Jorku: “Biorąc pod uwagę możliwą skalę tego zjawiska, myślę, że nasze oczekiwania – z punktu widzenia ochrony konsumenta, z punktu widzenia przepisów – będą bardzo, bardzo rygorystyczne”

Facebook zapowiedział w zeszłym tygodniu, że chce rozszerzyć swoje usługi o płatności i wprowadzić na rynek własną kryptowalutę Libra w przyszłym roku.

“Nadzór nad kryptowalutą Libra znajdzie się w wielu krajach, ale myślę, że szersza perspektywa jest taka, że przyjrzymy się jej naprawdę uważnie”, powiedział Powell, którego uwagi odzwierciedlały komentarze innych organów nadzoru finansowego na całym świecie na temat nowego aktywa cyfrowego. Kwestię kryptowaluty komentowała między innymi brytyjska FCA oraz prezes Banku Anglii, Mark Carney.

Zobacz również: Banki, nie Bitcoin. Facebook i projekt Libra chcą pokonać dominację dolaraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here