Naga MarketsWedług analityków Danske Banku jest to początek wielkiego tygodnia wystąpień banków centralnych m.in. w środę mamy konferencję FOMC podczas której eksperci oczekują, że Powell otworzy szeroko drzwi do obniżki stóp w lipcu. Analitycy informują, że będą szukać potencjalnych cięć we wrześniu i grudniu.


Zobacz również: Fed: Nadchodzą obniżki stóp. Kurs NZD/USD – prognozy dużych banków

FOMC w centrum uwagi w tym tygodniu – Danske Bank

 – W czwartek Bank Japonii (BoJ) kończy dwudniowe spotkanie polityczne. Jest to jedno z małych spotkań, bez nowych prognoz dotyczących PKB i inflacji. Oczekujemy, że BoJ utrzyma swoją luźną politykę monetarną w połączeniu z polityką kontroli krzywej dochodowości – napisano w raporcie.

Natomiast w Norwegii analitycy spodziewają się, że Norges Bank podniesie stopę procentową o 25 pb do 1,25% na czwartkowym posiedzeniu ustalającym stopy procentowe, co wyraźnie widać zarówno w marcowym raporcie na temat polityki pieniężnej, jak i jeszcze bardziej na majowym posiedzeniu. W czwartek spotkanie Banku Anglii w ocenie ekspertów najprawdopodobniej nie będzie ważne ze względu na utrzymujące się ryzyko Brexitu, które skutecznie wiąże ręce członkom BoE.

Fed: Dwie obniżki stóp w 2019 r. – Wells Fargo

fedAnalitycy z Wells Fargo szacują, że Rezerwa Federalna może dwukrotnie obniżyć stopę polityki pieniężnej w 2019 r. Prognozują oni obniżkę o 25 pb w lipcu 2019 r. i kolejną obniżkę w IV kw. 2019 r. Z kolei w 2020 r. stopa ma pozostać bez zmian na poziomie 1,75% -2,00 %

Presja inflacyjna pozostaje umiarkowana. Nie spodziewamy się, aby podstawowa inflacja konsumencka powróciła do poziomu 2% do 2020 r. Chociaż nadal uważamy, że większość słabości była przejściowa uważamy również, że Fed coraz bardziej dąży do wykazania, że ​​inflacja 2% nie jest na razie w zasięgu ręki – wskazano w raporcie.

Eksperci zauważają, że tendencja w zatrudnianiu uległa zmniejszeniu, ale pozostaje na tyle silna, że ​​stopniowe zaostrzanie rynku pracy będzie kontynuowane. Według ich szacunków, wzrost zatrudnienia o około 100 000 miesięcznie pozwala zaspokoić wzrost siły roboczej i utrzymać bezrobocie na stałym poziomie.

Zobacz również: Hossa na akcjach trwa 123 miesiące. Do szczytu brakuje jeszcze… 450%?

Zarówno tempo wzrostu krajowego, jak i globalnego zwolniło, a wolniejsza inflacja spowodowała wzrost realnej stopy funduszy federalnych. Uważamy, że Fed prawdopodobnie dokona dwóch cięć „ubezpieczeniowych”, aby zapobiec ostrzejszemu spowolnieniu PKB i wzrostu cen. Tak długo, jak dane ewoluują zgodnie z naszymi oczekiwaniami nie sądzimy, aby w 2020 r. potrzebne były dalsze zmiany stóp procentowych – podsumowano.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here