Naga Markets
Fed zmieni swoją politykę dopiero po poważnym załamaniu na Wall Street, wskazuje Mike McGlone
Mike McGlone, analityk Bloomberga

Inwestorzy i analitycy bacznie obserwuje kolejne ruchy Rezerwy Federalnej, spekulując na temat potencjalnego zwrotu w polityce pieniężnej. Według Bloomberg Intelligence, zmiana ta może zależeć od ponownej wyprzedaży na giełdzie. Jak podkreśla Mike McGlone, najgorsze w tym wszystkim jest fakt, że decydenci bazują na opóźnionych danych i mogą swoim postępowaniem doprowadzić do deflacji i kolejnego kryzysu.

  • Oczekuje się, że złoto osiągnie w tym roku lepsze wyniki niż inne surowce, w tym srebro, platyna i pallad
  • Szansa na kolejną podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych w czerwcu wynosi obecnie 25%
  • McGlone ostrzega również przed “poważnymi siłami deflacyjnymi”, jeśli surowce będą nadal spadać
  • Więcej ciekawych i interesujących artykułów znajdziesz na Comparic.pl

Fed zmieni swoją politykę dopiero po poważnym załamaniu na Wall Street, wskazuje Mike McGlone

Decyzje Rezerwy Federalnej są ściśle powiązane z wynikami rynku akcji. Jak ujął to Mike McGlone, starszy analityk ds. makro w Bloomberg Intelligence, między kontraktami terminowymi na stopę funduszy federalnych, a oczekiwaniami dotyczącymi stóp procentowych, które rosną wraz z indeksem S&P 500, toczy się “gra w kotka i myszkę”. Sugeruje on, że pogorszenie koniunktury na giełdzie może wywołać zwrot ze strony Fed.







Fed ma tendencję do kierowania się opóźnionymi danymi w kształtowaniu swojej polityki pieniężnej (jak inflacja). Jednak wiodące wskaźniki towarowe wskazują na utrzymujący się trend deflacyjny. Indeks Bloomberg Commodity Spot Index spadł już o około 26% rok do roku, co może sygnalizować zbliżającą się deflację. Co więcej, oczekiwania na kolejną podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych w czerwcu wynoszą obecnie 25%.


Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

McGlone ostrzega również przed “poważnymi siłami deflacyjnymi”, jeśli surowce będą nadal spadać, zwłaszcza jeśli Fed pozostanie skupiony na lepkich i opóźnionych wskaźnikach inflacji. Sugeruje on, że zazwyczaj potrzeba niższego pułapu cenowego, aby zrównoważyć podaż i popyt, a także znacznego opóźnienia względem poluzowania polityki bank centralny, aby rynek towarowy ustabilizował się.

Źródło: Bloomberg
Źródło: Bloomberg

Analityk wskazuje, że gaz ziemny jest jednym z towarów, które należy obserwować. Jego cena spadła poniżej średniej z 2019 r. w Stanach Zjednoczonych, co może mieć wpływ na inne towary, deflację, a potencjalnie nawet recesję.

Reguła, zgodnie z którą towary wracają do swoich krańcowych kosztów produkcji, obowiązuje w przypadku gazu ziemnego, który w USA kosztuje około 2 USD, na podstawie danych z BTU Analytics. W przypadku ropy WTI próg rentowności wynosi około 50 USD – wskazał.

AVA Trade

Polecamy również: Ray Dalio sugeruje, że obecny system finansowy jest zepsuty i wymaga poważnej reformy

Pomimo szerszego spowolnienia na rynku towarowym, oczekuje się, że złoto osiągnie w tym roku lepsze wyniki niż inne surowce, w tym srebro, platyna i pallad. McGlone przewiduje, że kruszec prawdopodobnie przyspieszy swój wzrost w drugiej połowie 2023 roku. Nawet pomimo niedawnej wyprzedaży, wyniki złota pozostają zachęcające, wzrastając o około 5,3% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w wyraźnym kontraście do indeksu Bloomberg Commodity Spot Index, który spadł o około 26% w tym samym okresie.

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












Poprzedni artykułZapraszamy na BTC Prague! Największe bitcoinowe wydarzenie w Europie!
Następny artykułElon Musk dyskutuje o stworzeniu giganta AI, który rzuci wyzwanie Google i Microsoftowi
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem