Naga MarketsCoraz bliżej lipcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, na której najprawdopodobniej dojdzie do ponownego rozpoczęcia cyklu luzowania monetarnego. Inwestorzy zdają się być przekonani co do obniżki stóp procentowych w USA. Wciąż bez odpowiedzi pozostaje jednak kwestia, jak duża będzie to obniżka. Eksperci z dużych banków oceniają bieżącą sytuację w USA i prognozują możliwe scenariusze dla dalszych działań Fedu.


Interwencja, aby osłabić dolara jest mało prawdopodobna, ale nie można jej wykluczyć – ABN AMRO

Analitycy ABN AMRO zauważają, że polityka kursowa w Stanach Zjednoczonych znalazła się ostatnio w centrum uwagi, a sekretarz skarbu USA Mnuchin został zapytany na ten temat w trakcie briefingu prasowym.

W swoich uwagach Mnuchin potwierdził, że na dzień dzisiejszy nie ma zmiany w polityce dolara amerykańskiej administracji, chociaż niczego nie wykluczył twierdząc, że „jest to coś, co możemy rozważyć w przyszłości”. Nastąpiło to niedługo po ogłoszeniu przez prezydenta Trumpa, że USA powinny „dopasować” swoją siłę waluty do Chin i Europy, które oskarżył o „granie w wielką grę manipulacyjną”.

Sądzimy, że jednostronna interwencja mająca na celu osłabienie dolara przez władze USA jest mało prawdopodobna, ponieważ istnieje niewielka szansa, że ​​będzie skuteczna, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze błędne posunięcia administracji, nie jest to coś, co byśmy całkowicie odrzucili – uważają analitycy ABN AMRO.

Siła dolara jest ustalana przez decydentów – ING

Analitycy z ING zauważają, że dolar amerykański został wczoraj uderzony przez komentarze sekretarza skarbu Stevena Mnuchina, który podkreślił, że na razie ​​nie ma zmian w polityce dolara Waszyngtonu.

W rzeczywistości jednak będzie to miało wpływ na politykę USA. Nie ma sensu próbować mówić o dolarze przy luźnej polityce fiskalnej i ścisłej polityce pieniężnej. Dlatego wydaje nam się, że Biały Dom naciska na Rezerwę Federalną na odwrócenie zeszłorocznych 100 punktów bazowych podwyżek stóp – napisano w raporcie.

Komentarze członków Fed, Johna Williamsa i Richarda Claridy, również wywołały ponowne oczekiwania, że ​​Fed zacznie cykl obniżek stóp od cięcia o 50 pb w dniu 31 lipca – choć zespół ING nadal preferuje cięcie o 25 pb.

Słabość dolara wspierana jest również przez przepływy pieniężne na rynki obligacji rynków wschodzących, gdzie tendencje dezinflacyjne doprowadziły do ​​obniżek stóp w Korei, Indonezji, RPA czy na Ukrainie wczoraj oraz bardzo prawdopodobne w Rosji i Turcji w przyszłym tygodniu – dodano.

Kurs USDJPY: Negatywna tendencja – Westpac

Para walutowa USD/JPYRobert Rennie, analityk z Westpac sugeruje, że kurs pary USD/JPY utknął w negatywnej tendencji przez ostatnie kilka tygodni na podstawie potencjału wielu obniżek stóp przez Fed, począwszy od pierwszej w tym miesiącu.

Ekspert zauważa, że ostatnie dane znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo, że Fed zostanie wciągnięty w większy cykl łagodzenia, poza kilkoma taktycznymi cięciami ubezpieczeniowymi, aby pomóc w zachowaniu wzrostu gospodarki.

W związku z tym jesteśmy mniej skłonni do gry na znaczące spadki pary USD/JPY w najbliższym czasie. Dalsza deprecjacja dolara wymagałaby:

  • Pogorszenia stosunków handlowych między USA, a Chinami;
  • Ostrego wzrostu awersji do ryzyka;
  • Brak oznak porozumienia w sprawie pułapu zadłużenia rządu USA – uważa Robert Rennie.

Rennie wskazuje, iż ryzyko związane z wystąpieniem jednego lub kilku ww. zdarzeń najprawdopodobniej wzrośnie w sierpniu, dlatego utrzymuje swoją prognozę dla pary USD/JPY na neutralnym poziomie w perspektywie najbliższych 3 miesięcy.

Kurs dolara do jena w piątek na interwale tygodniowym 19 7 19
Kurs dolara do jena w piątek na interwale tygodniowym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here