Naga MarketsZnaki dolara na tle zachodzącego słońcaW momencie gdy przewodnicząca Rezerwy Federalnej (FED) z San Francisco nakłania do zachowania cierpliwości w zakresie polityki pieniężnej, w związku z narastającą niepewnością wynikająca z wojną handlową toczoną przez USA na coraz większej liczbie frontów, kurs dolara amerykańskiego traci w trakcie ostatniej sesji maja najsilniej od ponad dwóch miesięcy. Indeks USD osuwał się o niemal 0,6%, wracając pod poziom wsparcia wyznaczany na marcowych szczytach.


USA: Gospodarka ma się dobrze, FED powinien zachować cierpliwość

Mary Daly, przewodnicząca regionalnego oddziału FED z San Francisco jest zdania, że amerykańska gospodarka „ma się dobrze”, bazując na silnych fundamentach rynku pracy, a inflacja przesuwa się zgodnie z oczekiwaniami banku centralnego. W obliczu niepewności politycznej wywołanej eskalacją wojny handlowej z Chinami, Europą oraz w związku z nałożeniem nowych ceł na dobra pochodzące z Meksyku, Rezerwa Federalna powinna jednak wstrzymać się z decyzjami o dalszym podnoszeniu stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem Daly, FED na razie posiada zbyt mało informacji, aby ocenić konsekwencje gospodarcze nałożenia ceł na Meksyk. Doświadczenie pokazuje jednak, że presja celna wpływała w niedużym stopniu na wzrost inflacji. Komentarze przewodniczącej FED San Francisco pojawiły się po rekomendacji JP Morgan, który obciął swoje prognozy co do rentowności obligacji USA sugerując, że napięcia handlowe odbiją się czkawką w Stanach Zjednoczonych, zmuszając bank centralny do cięcia stóp procentowych.

Wojna handlowa: Inwestorzy akcyjni zbyt optymistyczni?

Kurs dolara traci najsilniej od 20 marca. W poniedziałek akompaniuje mu giełda i obligacje

Piątkowa sesja z całą pewnością nie należała do najbardziej udanych w wykonaniu USD. Kurs dolara osuwał się najsilniej od ponad dwóch miesięcy do głównych walut, tracąc około 0,6% swojej wartości. W poniedziałek wtórują mu kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy oraz rynek obligacji, które negatywnie reagują na doniesienia odnośnie wojny handlowej.

Indeks dolara amerykańskiego, mierzący relatywną siłę USD do ważonego koszyka walut notował najsilniejszą jednodniową deprecjację od 20 marca, spadając pod maksima marcowe i testując lokalne dołki. W efekcie eurodolar odbijał od wsparcia na 1,1111 USD, a w poniedziałek próbuje testować tygodniowe maksima – te zostały jednak bardzo szybko odrzucone. Dolar najgorzej radzi sobie obecnie wobec franka szwajcarskiego, osuwając się wobec niego drugą sesję z rzędu. Deprecjacja schodzi poniżej poziomu parytetu (1,00 CHF), oraz pokonuje 200 EMA. USD/CHF ostatni raz znajdował się tak nisko na początku kwietnia bieżącego roku:

kurs dolara USDCHF
Kurs dolara do franka na wykresie dziennym

Kolejne wsparcie znajduje się obecnie na wysokości 0,99 CHF, poziomów testowanych w drugiej połowie marca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here