Naga MarketsKliknij i wejdź w świat handlu społecznościowego

Upublicznienie kilku kluczowych danych wczoraj nadało rynkom odpowiedni kierunek. Niestety jest to kierunek zniżkowy. Opublikowany wczoraj protokół z marcowego spotkania Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku wywołał niepewność na rynkach. Komitet uważa, iż należy rozpocząć proces redukcji bilansu, który jak na ten moment wynosi aż 4,5 biliona USD.


Od 2009 roku w ramach niwelowania skutków kryzysu trwa skup obligacji i papierów wartościowych. Obecnie wszystko wraca już do normy, także jest to optymalny moment, aby rozpocząć działania zmierzające do stopniowego pozbycia się aktywów. 

Indeks zmienności (Volatility Index – VIX), nazywany często indeksem strachu, nie osiągnął wczoraj nawet 13 punktów, mimo to znajduje się obecnie na najwyższym w tym roku poziomie. Jednak nie tylko FED jest jedynym winowajcą całej sytuacji. Opublikowane wczoraj przez Departament Energii USA informacje dotyczące rekordowych poziomów zapasów ropy naftowej, rozczarowały wielu analityków, którzy spodziewali się wyraźnego spadku.

Cena ropy naftowej na giełdzie w Chicago spadła poniżej poziomu wsparcia w okolicy 51 USD, wywołując napięcie w sektorze energetycznym. W ciągu ostatnich godzin cena rośnie i ropa raczej utrzyma poziom wypracowany w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 51 USD to silne wsparcie, zarówno utrzymanie jak i przełamanie tego pułapu może mieć duże konsekwencje dla wszystkich rynków.

Finanse i technologie wyraźnie znudziły wczorajsze notowania. NASDAQ spadł o nieco więcej niż 0.5%, co jest dobrym znakiem dla mnie, ponieważ użytkownik o nicku @pipatel musi mi postawić piwo pod koniec roku, nie jest to jednak dobra wiadomość dla Wall Street.

Handluj akcjami największych spółek dzięki eToro

Jak się spodziewano, najmłodsze dziecko rynku, Snapchat nie wytrzymał ciśnienia i pikuje, tracąc 6,3% tylko w dniu wczorajszym. Przykład Snap Inc. dowodzi jak bardzo nastroje rynkowe są zdominowane emocjami, albowiem mimo braku jakichkolwiek zmian w strukturze organizacyjnej spółki wartość akcji od czasu jej debiutu na nowojorskim parkiecie na początku marca, spadła z 29 USD do 18 USD. W międzyczasie inwestorzy byli także świadkami wręcz szalonych wahań kursowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here