Naga MarketsDolar amerykański (USD) odbija silnie w czwartek, pozostawiając swój indeks powyżej poziomu odnotowanego po wczorajszym posiedzeniu FOMC. „Greenback” początkowo osłabił się wraz ze spadkiem krótkoterminowych rentowności w USA, zauważają w raporcie analitycy z MUFG Banku. Aktualizacja polityki Fed miała jedynie ograniczony wpływ na rynki finansowe, co jest prawdopodobnie mile widzianym wydarzeniem dla decydentów, którzy aktywnie starają się zmniejszyć ryzyko tego, co wydarzyło się w 2013 r., kiedy 10-letnie rentowności obligacji USA wzrosły do 3,00%.

Fed we wstrzymaniu. Podwyżki stóp możliwe od drugiej połowy 2022 r. – MUFG

Oświadczenie Fedu zostało dobrze zakomunikowane z wyprzedzeniem, co pomogło zapobiec większej reakcji rynku i nie było żadnych znaczących jastrzębich niespodzianek politycznych. Zapowiedź taperingu była zgodna z oczekiwaniami rynku.Fed zacznie zmniejszać miesięczne tempo zakupów UST i MBS odpowiednio o 10 mld USD i 5 mld USD od końca tego miesiąca. Bank centralny ocenia obecnie, że redukcja tempa zakupów netto będzie prawdopodobnie podobna każdego miesiąca, ale jest gotów dostosować tempo zakupów, jeśli uzasadnią to zmiany perspektyw gospodarczych. Zgodnie z obecnym planowanym harmonogramem zakupy przez Fed mają zakończyć się w czerwcu – napisano w raporcie.

Pozostawia to otwartą możliwość rozpoczęcia przez Fed podwyżek stóp od drugiej połowy 2022 r. Uczestnicy rynku już spekulują, że pierwsza podwyżka może nastąpić już w czerwcu, chociaż prawdopodobnie wymagałoby to dalszego pogorszenia się perspektyw inflacji, aby skłonić Fed do szybszego działania, co potencjalnie może obejmować przyspieszenie planów ograniczania ilościowego QE na początku przyszłego roku.

W obecnej sytuacji Fed nie wydaje się jednak tak zaniepokojony ostatnimi zmianami inflacji jak inne banki centralne G10, takie jak BoE i BoC. W towarzyszącym oświadczeniu dotyczącym polityki Fed utrzymał pogląd, że chociaż inflacja jest podwyższona, w dużej mierze odzwierciedla ona czynniki, które według oczekiwań będą „przejściowe” – podkreślono.

Ogólnie rzecz biorąc, przewodniczący Powell powtórzył, że Fed uważa, iż ​​może „cierpliwie” podnosić stopy, ale „nie zawaha się”, jeśli będzie potrzebna natychmiastowa odpowiedź. Bank centralny chce, aby rynek pracy dalej wracał do normy, zanim podniesie stopy.

W nadchodzących kwartałach będziemy uważnie przyglądać się aktywności zawodowej. Jeśli nie uda się osiągnąć bardziej wyraźnego wzrostu, zgodnie z oczekiwaniami Fed, zwiększy to presję na decydentów. Ostatnie publikacje danych (badania usług ISM i ADP) dostarczyły zachęcających informacji, że gospodarka USA wydaje się umacniać po wolniejszym wzroście w III kwartale. Brak bardziej jastrzębiego sygnału ze strony polityki Fed na froncie stóp przyczynił się do zmniejszenia ryzyka jeszcze silniejszego dolara amerykańskiego w najbliższym czasie – podsumowano.

Kurs dolara (DXY) wraca na tegoroczne maksima

Notowania indeksu DXY nieznacznie spadły po wczorajszym komunikacie Rezerwy Federalnej, jednak czwartkowa sesja przynosi silne odreagowanie. Kurs ponownie wspiął się powyżej poziomu 94,0 i jest na dobrej drodze do tegorocznego maksimum 94,56. Trwałe pokonanie tego oporu otworzy drogę do większego odreagowania z celem na psychologiczny poziom 100,00. Z drugiej strony dopóki kurs utrzymuje się powyżej lokalnego dołka 93,30 trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: echo investment akcje wykres | orlen cena akcji | notowanie lotos | notowania pgnig | asseco akcje wykres | dax index online | akcje azoty |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here