Naga MarketsPrzez ostatnie niespełna dwa miesiące notowania złota poruszały się w ramach konsolidacji, która przyjęła ostatecznie kształt spodka. Jest to typowa formacja wskazująca na możliwość wystąpienia wzrostów. Opisywana formacja ma również doskonałą lokalizację, gdyż oparta jest na równości korekt z wyższych interwałów czasowych, która znajduje się w okolicy 1265 dolarów za uncję.


Dodatkowym wsparciem dla notowań złota są dwa czynniki fundamentalne. Pierwszym z nich jest wzrost napięcia geopolitycznego w wielu ważnych miejscach świata ( Ukraina, Bliski Wschód, Korea Północna), co zazwyczaj wspiera notowania tego surowca, który uznawany jest za bezpieczną przystań. Drugim czynnikiem jest obecna polityka FED-u. Środowe minutki pokazały, że pojawiły się istotne wątpliwości co do tempa podwyżek stóp w USA w 2018 roku. Złoto na te informacje zareagowało wzrostami, co zwiększa prawdopodobieństwo realizacji nakreślonego scenariusza.

Pierwszym docelowym poziomem dla strony popytowej wydaje się być silny poziom oporu zdefiniowany w rejonie cenowym 1380, który widoczny jest idealnie z interwału czasowego W1.

Najlepszym sposobem na realizację tego scenariusza jest zakup opcji waniliowej call, po cenie spot z celem w okolicy 1375. Zakładając możliwość zamknięcia opcji w momencie zejścia ceny poniżej 1260 dolarów ( z racji tego, że są to opcje amerykańskie jest taka możliwość ) przy realizacji do końca roku otrzymujemy stosunek R:R na poziomie 1:4

Zamknięcie opcji poniżej 1260 dolarów za uncję jest uzasadnione wybiciem równości korekt, na której opiera się cała formacja.

Opcje waniliowe na złoto znajdziesz w ofercie easyMarkets>>>

Notowania Ciech-u w ważnym punkcie. Budowa nowego zakładu pomoże bykom?

Ostatnie tygodnie nie są zbyt udane dla posiadaczy akcji spółki Ciech. Kurs systematycznie spada i obecnie znajduje się w rejonie 55 zł za akcję. Wiele wskazuje jednak na to, że ta okolica może być punktem, gdzie cena zdoła się odbić. Wszystko to głównie z powodu silnego wsparcia, które skutecznie broniło kurs przed dalszymi spadkami na przestrzeni ostatniego półtora roku.

Doskonałym potwierdzeniem reakcji na w/w wsparcie będzie wybicie lokalnego oporu znajdującego się w pobliżu okrągłego poziomu 58 zł za akcję. Najbliższym docelowym obszarem dla kupujących jest moim zdaniem kolejny opór nieco powyżej 61 zł.

Warto zwrócić uwagę na fundamentalne czynniki mogące sprzyjać wzrostom notowań opisywanej spółki. W dniu dzisiejszym zarząd poinformował o rozpoczęciu fazy przygotowawczej budowy zakładu produkcyjnego w Niemczech. Inwestycja szacowana jest na ok. 100 mln euro a jej czas realizacji to 2-3 lata. Trzeba również pamiętać o możliwym tzw. rajdzie Świętego Mikołaja, który w przypadku wystąpienia może być dodatkowym impulsem pro-wzrostowym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here