Naga MarketsFed bada waluty cyfrowe, aby zmodernizować amerykański sektor płatności. Prezes i dyrektor generalna Federal Reserve Bank of Cleveland ujawniła teraz szczegóły trwających badań dot. cyfrowego dolara.

  • W USA trwają testy i badania dot. cyfrowego dolara.
  • Na jakim etapie są? Na to pytanie odpowiedziała dyrektor generalna Federal Reserve Bank of Cleveland.

Fed przygląda się cyfrowym walutom

W swoim przemówieniu inauguracyjnym 23 września, Loretta Mester podkreśliła, że ​​Rezerwa Federalna badała waluty cyfrowe banków centralnych (CBDC) jeszcze przed pandemią.

Zwróciła również uwagę na inicjatywy regionalnych oddziałów Rezerwy Federalnej, w tym wieloletnie partnerstwo między Massachusetts Institute of Technology (MIT) a Boston Fed, a także współpracę między oddziałem Fed w Nowym Jorku a Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych.

Pomimo trwających badań, Mester stwierdziła, że inicjatywy te nie „sygnalizują żadnej decyzji Rezerwy Federalnej o przyjęciu takiej waluty”, dodając, że kwestie dot. CBDC i związane ze „stabilnością finansową, strukturą rynku, bezpieczeństwem, prywatnością i polityką pieniężną muszą być lepiej zrozumiane”.

Mester dodała też, że pandemia COVID-19 spowodowała poważne zakłócenia w „kluczowej infrastrukturze” USA, takiej jak sektor płatności, i spowodowała poważne zmiany we wzorcach i wielkości przelewów krajowych.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Patrząc w przyszłość, Mester podkreśliła, jak ważne będzie „dokonanie niezbędnych inwestycji w celu zapewnienia odporności systemu płatności w USA w obliczu ekstremalnych stres-testów”.

CBDC na świecie

Przemówienie Mester pojawia się dwa tygodnie po tym, jak Bank Centralny Bahamów ogłosił, że zamierza uruchomić swoje CBDC, ujawniając, że cyfrowa waluta „Sand Dollars” będzie działała w całym kraju i ma mieć swoją emisję w październiku.

W tej kwestii przodują jednak nadal Chiny, które prowadzą już zaawansowane testy cyfrowego juana. Projekt ma wystartować jeszcze przed Olimpiadą w Pekinie, jest więc szansa, że pojawi się na rynku w 2021 r.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here