Naga MarketsLogo FCABrytyjski regulator rynków finansowych (FCA) dołączył do swojego cypryjskiego odpowiednika (CySEC) i zdecydował się zawiesić licencję finansową przedsiębiorstwa inwestycyjnego AFX. Brytyjska spółka zależna o nazwie AFX Markets Limited opublikowała informację na stronach swoich marek brokerskich: STO Financial Services, ICEFX UK oraz Quantic Prime, dotyczącą zawieszenia autoryzacji.

Decyzja miała miejsce około dwa tygodnie po tym jak CySEC zawiesił swoją własną licencję przyznaną na Cyprze. Chociaż przedsiębiorstwo informowało wtedy, że środek jest jedynie tymczasowy i wygaśnie po 10 dniach, to do tej pory regulator nie potwierdził, że broker może nadal kontynuować działalność.

Zgodnie z wymogami FCA, firma musi zamknąć wszystkie otwarte pozycje klientów do 7 sierpnia. Jednocześnie przedstawiciele AFX nie mogą podejmować żadnych regulowanych prawem aktywności (bez pisemnej zgody regulatora).

Środki klientów AFX zostaną zamrożone

Po zamknięciu otwartych pozycji broker ma obowiązek zamrozić środki na segregowanych rachunkach zgodnie z brytyjskimi przepisami. „Firmie nie wolno, bez uprzedniej pisemnej zgody FCA, dokonywać płatności jakichkolwiek środków pieniężnych reprezentujących salda na rzecz klientów” – wyjaśnia oświadczenie FCA w tej sprawie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here