Naga MarketsLogo esma na ścianieEuropejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) wprowadził w połowie ubiegłego roku obostrzenia zakazujące handlu oraz marketingu opcji binarnych a także ograniczające wysokość maksymalnej dźwigni finansowej w przypadku kontraktów na różnicę kursowe (CFD). Już wkrótce może okazać się jednak, że regulacje te będą obowiązywały także poza granicami Unii Europejskiej.


Przymusowe ograniczenie dźwigni finansowej w przypadku głównych par walutowych do poziomu 30:1 (dotychczas 100:1), a w przypadku kryptowalut nawet do poziomu 2:1 wywołało gorącą dyskusję nad tym, czy winę za straty inwestorów rzeczywiście ponosi wysoki lewar. Mimo niezadowolenia i nacisków ze strony inwestorów indywidualnych ESMA konsekwentnie przedłuża swoje obostrzenia. Co ciekawe, już wkrótce mogą one także obowiązywać nawet w krajach (a przynajmniej w jednym kraju) spoza wspólnoty.

FCA przygotowuje się do Brexitu bez porozumienia

Mowa tu o Wielkiej Brytanii, która już wkrótce (planowo 29 marca br.) opuści szeregi państw członkowskich Unii Europejskiej. Rosnący niepokój w kwestii ewentualnego porozumienia bądź jego braku sprawił, że brytyjski regulator rynków finansowych (Financial Conduct AuthorityFCA) postanowił o przeniesieniu do Zjednoczonego Królestwa wprowadzonych w ubiegłym roku środków tymczasowej interwencji Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).

Pomóż nam kształtować rynek Forex w Europie
wypełnij krótką ankietę oceniającą zmiany ESMA

“W dalszym ciągu przygotowujemy się do szeregu scenariuszy wycofania się Wielkiej Brytanii z UE. Obejmuje to scenariusz, w którym Wielka Brytania opuszcza UE w dniu 29 marca 2019 r. bez ratyfikowania przez rząd brytyjski i UE porozumienia w sprawie wycofania i okresu wdrożenia” – zaznaczył brytyjski organ regulacyjny w swoim oświadczeniu.

Warto także wspomnieć, że londyński organ nadzoru przygotowuje się do wprowadzenia tymczasowych ograniczeń na stałe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSpółka Buffeta straciła $2,8 mld na silnych spadkach akcji Kraft Heinz
Następny artykułApple musiałby kupić całe Hollywood, żeby konkurować z Netflixem czy Amazonem – uważa analityk Wedbush
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here