TMS


Logo esma na ścianieEuropejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) wprowadził w połowie ubiegłego roku obostrzenia zakazujące handlu oraz marketingu opcji binarnych a także ograniczające wysokość maksymalnej dźwigni finansowej w przypadku kontraktów na różnicę kursowe (CFD). Już wkrótce może okazać się jednak, że regulacje te będą obowiązywały także poza granicami Unii Europejskiej.


Przymusowe ograniczenie dźwigni finansowej w przypadku głównych par walutowych do poziomu 30:1 (dotychczas 100:1), a w przypadku kryptowalut nawet do poziomu 2:1 wywołało gorącą dyskusję nad tym, czy winę za straty inwestorów rzeczywiście ponosi wysoki lewar. Mimo niezadowolenia i nacisków ze strony inwestorów indywidualnych ESMA konsekwentnie przedłuża swoje obostrzenia. Co ciekawe, już wkrótce mogą one także obowiązywać nawet w krajach (a przynajmniej w jednym kraju) spoza wspólnoty.

FCA przygotowuje się do Brexitu bez porozumienia

Mowa tu o Wielkiej Brytanii, która już wkrótce (planowo 29 marca br.) opuści szeregi państw członkowskich Unii Europejskiej. Rosnący niepokój w kwestii ewentualnego porozumienia bądź jego braku sprawił, że brytyjski regulator rynków finansowych (Financial Conduct AuthorityFCA) postanowił o przeniesieniu do Zjednoczonego Królestwa wprowadzonych w ubiegłym roku środków tymczasowej interwencji Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).

Pomóż nam kształtować rynek Forex w Europie
wypełnij krótką ankietę oceniającą zmiany ESMA

“W dalszym ciągu przygotowujemy się do szeregu scenariuszy wycofania się Wielkiej Brytanii z UE. Obejmuje to scenariusz, w którym Wielka Brytania opuszcza UE w dniu 29 marca 2019 r. bez ratyfikowania przez rząd brytyjski i UE porozumienia w sprawie wycofania i okresu wdrożenia” – zaznaczył brytyjski organ regulacyjny w swoim oświadczeniu.

Warto także wspomnieć, że londyński organ nadzoru przygotowuje się do wprowadzenia tymczasowych ograniczeń na stałe.


Weź udział w największej imprezie inwestycyjnej w tej części Europy. Już teraz za darmo zarejestruj się na Invest Cuffs 2019 i dołącz do ponad 5 tysięcy traderów. Do zobaczenia w Krakowie już 22-23 marca!


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here