Naga MarketsFCA prowadzi dochodzenie ws. afery podatkowej "Cum-EX" wartej nawet 55 mld euroBrytyjski organ nadzoru finansowego (FCA) prowadzi dochodzenie w sprawie 14 firm i sześciu osób fizycznych w związku z ich rolą w skandalu podatkowym znanym jako Cum-Ex, informują osoby zaznajomione ze sprawą. Nielegalne działania naraziły systemy podatkowe europejskich krajów na ogromne straty.

  • FCA sprawdzi działania firm w związku z aferą Cum-Ex
  • Dochodzeniem objęto 14 firm i 6 osób fizycznych
  • Działania prowadzą także organy ścigania z innych krajów, w tym z Danii

Nawet 55 mld euro strat europejskich rządów

Financial Conduct Authority zbada firmy, które prowadziły programy wypłaty dywidend w Danii, Niemczech, Francji i Włoszech, poinformowała osoba, która odmówiła podania danych.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Brytyjski nadzorca ma ogłosić wyniki dochodzeń prowadzonych w sprawie praktyk arbitrażu dywidendowego. Dochodzeniem objęto 14 firm i 6 osób fizycznych które rzekomo wykorzystywały wypłatę dywidend w swoich transakcjach w Danii, Niemczech, Francji i Włoszech.

Kontrowersyjna praktyka miała polegać na szybkim obrocie akcjami w celu uzyskania podwójnego zwrotu podatku od wypłat dywidend. Dochodzenia zostały wszczęte w całej Europie. Duńscy prokuratorzy w ostatnich tygodniach zintensyfikowali działania przeprowadzając przesłuchania traderów z City odnośnie wiedzy jaką posiadają na temat Cum-Ex.

Przegląd FCA ma miejsce w kontekście przyspieszonych działań egzekucyjnych w Europie, które regulator pomogła skoordynować celując w firmy i osoby podejrzane o udział w nadużyciach podatkowych.

Szacuje się, że w ramach skandalu straty podatkowe europejskich rządów mogły sięgnąć 55 miliardów euro. Chociaż system podatkowy Wielkiej Brytanii nie był celem przestępczych działań, to Londyn był głównym ośrodkiem handlu akcjami dywidendowymi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here