Naga MarketsLogo FCABrytyjski regulator rynków finansowych FCA wystosował w czwartek, 21 listopada ostrzeżenie dla inwestorów detalicznych, aby Ci zwrócili szczególną uwagę na ofertę brokera Axitrader.  Podmiot podszywa się bowiem pod licencjonowanego brokera próbując oferować dostęp do rynku Forex bez odpowiednich zezwoleń.


Zwróć uwagę na adres strony internetowej oraz adres spółki

Klon podszywający się pod licencjonowanego przez FCA brokera AxiTrader (AxiCorp Limited) oferuje swoje usługi poprzez stronę http://www.axitrfx.com oraz adres mailowy axitraderfx@aliyun.com. Tymczasem oryginalna strona podmiotu regulowanego przez FCA to www.axitrader.co.uk.

– Prawie wszystkie firmy i osoby fizyczne prowadzące działalność w zakresie usług finansowych w Wielkiej Brytanii muszą uzyskać zezwolenie lub zostać przez nas zarejestrowane. Firma ta nie jest przez nas autoryzowana lub zarejestrowana, ale kierowała swoją ofertę do osób w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że jest firmą autoryzowaną – czytamy w komunikacie FCA.

Regulator zaleca, aby przed nawiązaniem współpracy z jakąkolwiek firmą najpierw sprawdzić jej dokładne dane i zweryfikować, czy widnieje ona we właściwym rejestrze.

FCA potwierdza, że oryginalny licencjonowany podmiot nie ma nic wspólnego z „klonem”. Axitrader jest upoważnione do oferowania, promowania lub sprzedaży usług lub produktów w Wielkiej Brytanii, a prawidłowe dane spółki to:

  • Nazwa firmy: AxiCorp Limited
  • Numer referencyjny firmy: 509746
  • Adres: 36 – 38 Leadenhall Street, Londyn, EC3A 1AT, Wielka Brytania
  • Telefon: +44 2035449646
  • Email: paul.hare@axicorp.com
  • Strona internetowa: www.axitrader.co.uk

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Handlowa niekończąca się opowieść
Następny artykułCzas na drastyczne zmiany! Niemieckie banki wprowadzają ujemne oprocentowanie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here