Naga MarketsFCAFinancial Conduct Authority (FCA) czyli brytyjskie ciało regulujące rynki finansowe odnotowało gwałtowny przyrost zgłoszeń dotyczących podejrzanych i nieautoryzowanych przez organ firm pośredniczących w obrocie walutami. Dziś lista podejrzanych podmiotów została zaktualizowana o firmę Financial Products.


Przedstawiciele brytyjskiego regulatora uczulają zarówno Brytyjczyków jak i osoby spoza terenu Wielkiej Brytanii o monitorowanie działalności firm inwestycyjnych i pośredników w handlu walutami, którzy chwalą się licencją FCA. Jednocześnie firmy te gwarantują wysokie zyski nie wspominając o ryzyku inwestycyjnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Większość z dotychczas zgłoszonych do FCA brokerów zapewnia, że swoją siedzibę posiada na terenie Wielkiej Brytanii, co często okazuje się nie prawdą. Równie często okazuje się, że strony internetowe oszustów posługują się numerami licencji firm, które faktycznie takową posiadają. Dochodzi również do przypadków kopiowania całych stron wiarygodnych i licencjonowanych instytucji finansowych, które mają upewnić potencjalnego klienta co do ich wiarygodności. W przypadku gdy nieświadomy klient wpłaci pieniądze na rachunek takiej strony, najczęściej dochodzi do aktu oszustwa.

FCA przypomina również o możliwości sprawdzenia podejrzanej strony lub instytucji w rejestrze podmiotów licencjonowanych przez brytyjski organ. Jednocześnie zalecana jest szczególna ostrożność w momencie podjęcia decyzji o powierzeniu swoich środków firmie zapewniającą o posiadaniu licencji FCA. W przypadku przesłania swoich pieniędzy podmiotowi nieautoryzowanemu ewentualne roszczenia z tytułu oszustwa nie będą pokrywane z brytyjskiego systemu rekompensat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here