Naga MarketsBrytyjski regulator rynków finansowych, Financial Conduct Authority (FCA) ostrzega, iż oszuści wykorzystują dane regulowanych podmiotów aby przekonać inwestorów, że pracują dla autoryzowanej firmy.  W dniu dzisiejszym FCA przedstawiło profil kolejnej firmy, która tym razem podszywała się pod brokera STO.


Prawie wszystkie firmy i osoby prowadzące działalność w zakresie usług finansowych w Wielkiej Brytanii muszą być autoryzowane bądź zarejestrowane w FCA. Jak się jednak okazuje, Besla Investments nie posiada takowych licencji a mimo to kieruje swoją ofertę do osób w Wielkiej Brytanii, twierdząc, że jest autoryzowaną firmą.

To tak zwana “firma klon”. Oszuści w tego typu przypadkach bardzo często w kontaktach z potencjalnymi klientami wykorzystują prawdziwą nazwę firmy i jej numer referencyjny.

Besla Investments (klon firmy autoryzowanej przez FCA)

Adres: PO Box 97845, Some str. 567, Los Angeles, Californa, STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI

2099 Limer St, Ellijay, Georgia, STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI, 30540

Telefon: +1 (929) 275-7648, +39 15735989659

Email: support@beslainvestments.com

Należy pamiętać, że oszuści mogą podawać inne nieprawdziwe dane lub mieszać je z niektórymi poprawnymi danymi zarejestrowanej firmy.

Dane firmy autoryzowanej FCA

To regulowana i licencjonowana przez FCA firma, która nie ma związku z Bella Investments i jest upoważniona do oferowania, promowania lub sprzedawania usług lub produktów w Wielkiej Brytanii, a jego prawidłowe dane to:

Nazwa firmy: AFX Markets Limited

Firmowy numer referencyjny: 560872

Adres: 33 Sun Street, 2nd Floor
London, EC2M 2PY, ZJEDNOCZONE KRÓLESTWO

Telefon: 442077100000

Email: mazzaccom@afxcapital.com

Witryna: www.afxgroup.com – www.stofs.co.uk

Jak się chronić?

Zdecydowanie radzimy nawiązywać współpracę jedynie z firmami finansowymi, które są autoryzowane przez właściwych regulatorów. Pełen rejestr firm regulowanych przez FCA można sprawdzić na specjalnej stronie internetowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMonero i Zcash dostępne na giełdzie Bitbay
Następny artykułGPW: Wartość obrotu w czerwcu 2018 w dół o 7,9% rdr
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here