Naga Markets

Niespełna dwa miesiące po tym, jak brytyjski nadzorca rynku finansowego (Financial Conduct Authority; FCA) zakazał świadczenia usług Binance Markets Limited, spółce należącej do Grupy Binance, regulator przedstawił aktualizacje w tej sprawie. W krótkim komunikacie czytamy, że Binance spełniło wszystkie aspekty wymagań nałożonych przez FCA.

Przypomnijmy, że w czerwcu FCA stwierdziło, że Binance Markets Limited nie może podejmować żadnej działalności regulowanej w Wielkiej Brytanii. Firma ta jest częścią szerszej grupy (Binance Group).Ze względu na nałożenie wymogów przez FCA, Binance Markets Limited nie może obecnie podejmować żadnej działalności regulowanej bez uprzedniej pisemnej zgody FCA, a żaden inny podmiot w Grupie Binance nie posiada żadnej formy brytyjskiego zezwolenia, rejestracji lub licencji na prowadzenie działalności regulowanej w Wielkiej Brytanii.

W opublikowanym dziś komunikacie, FCA wskazuje, iż Binance spełniło wszystkie nałożone na firmę wymagania. Mimo to, regulator przyznał, iż “nie jest w stanie” skutecznie nadzorować Binance pomimo “znacznego ryzyka” stwarzanego przez produkty giełdy kryptowalutowej.

W zawiadomieniu nadzorczym dwa miesiące po rozpoczęciu rozprawy z giełdą, Financial Conduct Authority – jeden z najbardziej wpływowych organów nadzoru finansowego na świecie – powtórzył swoje poważne obawy dotyczące zarządzania i produktów Binance.

Oświadczenie podkreśla skalę wyzwania, przed którym stoją władze, aby stawić czoła potencjalnemu ryzyku dla konsumentów kupujących często nieuregulowane produkty za pośrednictwem zwinnych firm kryptowalutowych, które często mogą obejść krajowe zakazy, dając użytkownikom dostęp do obiektów z siedzibą za granicą.

– Na podstawie dotychczasowego zaangażowania firmy FCA uważa, że ​​firma [Binance] nie jest w stanie być skutecznie nadzorowana. Jest to szczególnie niepokojące w kontekście członkostwa firmy w globalnej grupie, która oferuje złożone i obarczone wysokim ryzykiem produkty finansowe, które stanowią znaczące ryzyko dla konsumentów – wskazuje FCA w zawiadomieniu opublikowanym na swojej stronie internetowej.

Autor poleca również:

XTB

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnige akcje | mercator kurs | ropa brent | biomed giełda | notowanie funta | kurs dolara prognoza | pkp cargo notowania | jsw notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułPKN Orlen będzie ubiegał się o wszystkie 11 koncesji offshore na Bałtyku
Następny artykułKurs funta zyska w relacji do euro i korony szwedzkiej – prognozują ekonomiści
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here