Naga MarketsLogo FCAPomimo, że FCA nałożył w 2019 roku rekordowe kare finansowe, to zbiera on sporą krytykę. Wysokość grzywien w 2019 roku jest już najwyższa od 4 lat. Regulator jest jednak obwiniany za brak ochrony konsumentów przez rynkowymi skandalami. 


Wysokie kary finansowe nałożone przez FCA

Jak podaje Financial Times, w wyniku przestępstw finansowych brytyjski regulator nałożył kary w łącznej wysokości ponad 391 mln funtów brytyjskich (około 515 mln dolarów) w 2019 roku. Według danych zebranych przez londyńską kancelarię prawną RPC jest to najwyższa wartość od 2015 r. I ponad sześć razy większa niż kwota wydana przez organ nadzoru w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego roku.

Największa kara w tym roku, opiewająca na 102 miliony funtów została nałożona na Standard Chartered. Była to w zasadzie jedna z całej puli wynoszącej ponad miliard dolarów, które bank musiał zapłacić w związku z naruszeniami.

Co ciekawe, w tym roku założona została również rekordowo wysoka kara na osobę fizyczną. Jak donosi portal Finance Magnates, były szef firmy Keydata otrzymał karę w wysokości 76 milionów funtów i zakaz oferowania usług finansowych, wiadomość o karze została to podana przez regulator na początku roku.

Komentując tegoroczne dane, RPC stwierdziło, że organ nadzoru: „wzmocnił swoje zaangażowanie w ochronę konsumentów przed ryzykiem niewłaściwej sprzedaży produktów finansowych” w planie na lata 2019-20, dodając: “W planie zostały nakreślone priorytety, takie jak przegląd praktyk w zakresie wynagrodzeń, które mogą zachęcać do niewłaściwej sprzedaży i zapobiegać niewłaściwej sprzedaży w przypadku transferów emerytalnych”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here