Naga Markets


Logo FCAFCA rozpoczyna konsultacje, których celem jest ustaleniem jakie aktywności związane z rynkiem kryptowalutowym powinny być regulowane przez brytyjski organ. Wytyczne pomogą firmom określić, czy ich działania związane z rynkiem cyfrowych aktywów wchodzą w zakres regulacji FCA. W efekcie firmy otrzymają jasność, czy muszą być autoryzowane i zapewnić swoim klientom pełne spektrum bezpieczeństwa.


FCA słucha branży i również chce większej przejrzystości

Konsultacje są odpowiedzią na prośbę branży o większą przejrzystość oraz na zalecenie grupy zadaniowej Cryptoasset Taskforce, zgodnie z którym FCA dostarcza dodatkowych wytycznych dotyczących istniejących granic regulacyjnych.

Christopher Woolard, dyrektor wykonawczy ds. strategii i konkurencji w FCA, stwierdził: „Jest to mały, ale rosnący rynek i chcemy, aby zarówno branża, jak i konsumenci mieli jasność co jest regulowane, a co nie. Jest to niezbędne, jeśli konsumenci mają wiedzieć, z jakiej ochrony będą korzystać i jeśli chcemy zapewnić, że rynek będzie funkcjonował tak, jak powinien”

Podczas gdy branża kryptowalut jest wciąż stosunkowo niewielka, coraz więcej konsumentów inwestuje w aktywa kryptograficzne. Jak już wcześniej wyraźnie zaznaczył FCA, konsumenci powinni podchodzić do aktywów kryptograficznych z ostrożnością i być przygotowani na utratę pieniędzy. Inwestorzy mogą nie zdawać sobie sprawy z ograniczonej ochrony regulacyjnej usług kryptograficznych, które wykraczają poza zakres kompetencji regulacyjnych FCA, takich jak brak możliwości korzystania z systemu rekompensat z tytułu świadczenia usług finansowych i usług rzecznika praw finansowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kolejne konsultacje mają dotyczyć potencjalnego zakazu CFD kryptowalutowych?

Jeszcze w tym roku FCA skonsultuje się z inwestorami detalicznymi w sprawie zakazu sprzedaży instrumentów pochodnych związanych z określonymi rodzajami aktywów kryptograficznych.  Rząd planuje zasięgnąć opinii na temat tego, czy należy rozszerzyć zakres regulacyjny w celu włączenia dalszych działań związanych z kryptowalutami.

FCA zwraca się z prośbą o przedstawienie uwag na temat dokumentu konsultacyjnego (CP19/3) do piątku, 5 kwietnia. Konsultacje te są następstwem opublikowanego w październiku 2018 r. sprawozdania grupy zadaniowej ds. kryptowalut, w którym przedstawiono szeroki przegląd korzyści i zagrożeń związanych z aktywami cyfrowymi i księgi rozproszonej (DLT), jak również politykę i podejście regulacyjne Zjednoczonego Królestwa. W sprawozdaniu grupy zadaniowej zobowiązano FCA do zasięgnięcia opinii w sprawie wytycznych w odniesieniu do istniejących granic regulacyjnych.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here