Naga MarketsLogo FCAW ubiegłym tygodniu brytyjski regulator rynków finansowych (Financial Conduct AuthorityFCA) na swojej stronie opublikował zbliżające się do wersji finalnej wytyczne, które wprowadzone zostaną jeśli okazałoby się, że Wielka Brytania opuszcza strefę Unii Europejskiej bez stosownego porozumienia. Dokumenty te zawierają szczegółowe informacje na temat sposobu zapewnienia płynnego przejścia dla brytyjskich firm świadczących usługi finansowe na terenie UE.


Przygotowania pod twardy brexit

W ubiegły czwartek, 28 lutego brytyjski regulator rynków finansowych opublikował prawie sfinalizowane zasady i wytyczne, które zostałyby przyjęte, gdyby Zjednoczone Królestwo opuściło UE bez porozumienia. O tworzonych zasadach na wypadek braku porozumienia na linii UK – UE informowaliśmy już 22 lutego. Wówczas jednak organ dopiero wspominał o tworzeniu dokumentów i zasad regulacyjnych – w tym momencie mowa już o znacznym zbliżeniu się do ostatecznej wersji dokumentu.

Większość proponowanych zmian w rezultacie kooperacji pomiędzy organami europejskimi (ESMA) a brytyjskimi (FCA) opiera się na uprawnieniach przyznanych FCA na mocy ustawy UE – a propozycje te stanowią część ogólnego celu FCA, jakim jest zapewnienie płynnego przejścia na nowe zasady dla brytyjskich firm świadczących usługi finansowe na terenach UE.

Dokumenty oraz zawarte w nich regulacje tworzone są na wypadek, gdyby Wielka Brytania jednak nie przyjęła umowy i opuściła struktury Unijne bez porozumienia. FCA planuje wykorzystać tymczasowe uprawnienie, aby dać regulowanym firmom okres karencji do 15 miesięcy na dostosowanie się do wszelkich nowych przepisów brytyjskich, które pojawią się po Brexitcie.

Dokumenty te są bardzo istotne przede wszystkim dlatego, że zapewniają one funkcjonowanie systemu regulacyjnego od pierwszego dnia pracy po Brexitcie oraz zawierają niezbędne informację dla firm co do wymagań, które muszą one spełnić do końca marca 2019 r. i później, tak aby mogły nadal spełniać potrzeby swoich klientów i funkcjonowanie w nowym środowisku prawnym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here