Naga Markets19 lutego Federalne Biuro Śledcze Stanów Zjednoczonych (FBI) wydało raport określający cechy wspólne dla projektów ofert monet początkowych (ICO), które po czasie okazywały się zwykłymi oszustwami.


Nierealnie wysokie zyski najczęściej oznaczają oszustwo

Według FBI, kluczowymi strategiami wśród oszustów są:

  • Kreowanie fałszywego wyobrażenia o wysokim doświadczeniu zawodowym członków zespołu;
  • Wychwalanie efektywności całej branży ICO;
  • Obietnice nierealistycznych zysków z tokenów.

Jak każdy produkt inwestycyjny, stopy zwrotu nigdy nie mogą być zagwarantowane bez ponoszenia ryzyka i jeśli dana inwestycja brzmi zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa to prawdopodobnie taka jest – wskazuje FBI.

FBI ostrzega inwestorów, aby przeprowadzali należytą staranność przy każdym projekcie ICO i osób stojących za nim oraz by nie inwestowali w projekty, które wydają się być wyłącznie oparte na internecie, gdzie fizyczny adres lub kontakt jest utrudniony. Zasugerowano również, aby sprawdzać w jakiej jurysdykcji podatkowej i prawnej znajduje się dany podmiot oraz inwestować jedynie tyle ile można stracić.

W odniesieniu do podmiotów gospodarczych posiadających platformę lub bankomat do wirtualnych walut FBI zauważyło, że zarówno sieć egzekwowania przestępstw finansowych, jak i liczne federalne sądy okręgowe uznały takie podmioty za podlegające wymogom rejestracyjnym, a w przypadku braku uważa się je za niezgodne z federalnymi przepisami dotyczącymi transferu pieniądza.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W czerwcu 2018 r. Federalne Biuro Śledcze poinformowało, iż prowadzi 130 spraw związanych z kryptowalutami. Według agenta FBI, Kyle Armstronga, przypadki “zagrożenia” wirtualnymi walutami obejmują takie przestępstwa, jak handel ludźmi, nielegalna sprzedaż narkotyków, porwania i ataki dla okupu.

Z kolei pod koniec zeszłego roku FBI aresztowało Thomasa Lanzana w Kansas, pod zarzutem tworzenia tzw. schematu Ponziego(piramidy finansowej) wartego blisko 900 000 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here