Naga MarketsNie od dziś wiadomo, że pojawienie się kryptowalut dało ogromne możliwość. Oficjalnie mówi się bowiem, że technologia blockchain, która stoi za fenomenem walut wirtualnych może zrewolucjonizować wiele gałęzi gospodarki. Równie szybko okazało się jednak, że jest to swego rodzaju miecz obusieczny, który stanowi równie poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. 


Rozwojem tej nowej technologii szybko zainteresowali się przestępcy, którzy wykorzystując boom na wirtualne waluty postanowili zrobić z nich użytek. Jak doniósł w trakcie konferencji poświęconej branży aktywów cyfrowych w Nowym Jorku jeden z agentów FBI, Federalne Biuro Śledcze (Federal Bureau of Investigation) prowadzi 130 spraw związanych z kryptowalutami.

Według agenta FBI, Kyle Armstronga, przypadki “zagrożenia” wirtualnymi walutami obejmują takie przestępstwa, jak handel ludźmi, nielegalna sprzedaż narkotyków, porwania i ataki dla okupu. Przyznał on jednak, że biuro śledcze prowadzi obecnie tysiące spraw, więc te 130 dochodzeń związanych z nielegalnym wykorzystaniem kryptowalut to jedynie niewielki ułamek wszystkich przestępstw. Mimo to, agencja odnotowała wzrost nielegalnej działalności, którą ułatwiają płatności w walutach cyfrowych. Mowa tu m.in. o handlu np. narkotykami, który umożliwia tzw. sieć dark web.

Podczas gdy Armstrong powiedział, że agencja zajmuje neutralne stanowisko wobec tokenów cyfrowych, zauważył kilka za i przeciw. Stwierdził on, że rozproszona księga główna, która stanowi podstawę technologii blockchain, ułatwia na przykład śledzenie walut kryptograficznych bardziej niż śledzenie gotówki, ale anonimowość transakcji może stanowić przeszkodę w prowadzeniu dochodzeń prawnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIchimoku Battle. Kolejna strata – AUDCAD, EURUSD, GBPCAD
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Comarch – na słabej fali wzrostowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here