Naga MarketsAmerykańska agencja rządowa zajmująca się przestępstwami wykraczającymi poza granice danego stanu ogłosiła na swojej stronie internetowej, iż poszukuje osoby, które zainwestowały w piramidę finansową Bitconnect (BCC). Ofiary mogą skontaktować się z agencją i wypełnić odpowiedni kwestionariusz dotyczący tego schematu Ponziego.


Śledztwo ws. Bitconnectu trwa nadal

bitconnectNieco ponad rok temu kontrowersyjny Bitconnect zamknął swoją giełdę kryptowalut, a notowania spadły aż o 90% z ponad 400 $ do mniej niż 20 $. Cały model biznesowy spółki wyglądał na schemat Madoffa w którym pierwsi inwestorzy czerpali korzyści z pieniędzy wpłaconych przez osoby, które dołączyły do piramidy nieco później.

Nagła utrata wartości doprowadziła do powstania procesów sądowych mających na celu zwrot zainwestowanych środków przez inwestorów, którzy dostrzeli, że ich majątki stały się prawie bezwartościowe w zaledwie kilka dni. Według dokumentów sądowych złożonych 3 lipca ubiegłego roku, nawet YouTube został dodany do pozwu zbiorowego przeciwko BitConnect.

FBI w dalszym ciągu poszukuje poszkodowanych licząc, iż dostarczą niezbędnych informacji w śledztwie.

Bitconnect gwarantował inwestorom do 10 procent całkowitego zwrotu miesięcznie z ich inwestycji w systemie wielopoziomowym opartym na sumie początkowego depozytu inwestora. – zauważa FBI.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

We wrześniu 2018 roku powiązany ze skandalem BitConnect były członek indyjskiej partii Bharatiya Janata Party (BJP) Nalin Kotadiya został aresztowany w związku ze sprawą kradzieży bitcoinów wartych niemal miliard rupii (ponad $13,8 mln).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here