Naga Markets4pyD0sF4Ln5rgkHijER1Kilka dni temu w mediach zawrzało po doniesieniu o tym, że FBI zwróciło się do Apple żądając odszyfrowania danych zawartych na telefonie jednego z posiadaczy iPhone’a. Wszyscy stanęli murem za Apple i ochroną danych osobowych. FBI w poniedziałek odpowiedziało na te zarzuty.


2 grudnia 2015 roku Amerykanin pakistańskiego pochodzenia Rizwan Farook i jego żona rozpętali strzelaninę podczas świątecznego przyjęcia w ośrodku pomocy niepełnosprawnym w San Bernardino. W wyniku ataku 14 osób zostało zabitych, a 21 rannych. Terroryści zginęli w obławie.

Te artykuły również Cię zainteresują
FBI podejrzewa, że para nie była osamotniona i jest częścią większej siatki. Stąd próba odszyfrowania danych na iPhonie Farooka. Dane są jednak dobrze zabezpieczone przez algorytmy Apple, a po dziesięciu nieudanych próbach wpisania hasła następuje ich skasowanie. Stąd poparte nakazem sądowym wezwanie o odszyfrowanie danych przez Apple. Zdaniem spółki spełnienie żądania byłoby groźnym precedensem dla wszystkich użytkowników ich urządzeń.

W akcje zagranicznych spółek inwestować możesz dzięki TMS Brokers

Dyrektor FBI James Comey napisał na swoim blogu, że agencja nie może sobie pozwolić na porzucenie tak obiecującego tropu. Zdaniem Comeya byłoby to krzywdzące dla rodzin ofiar zamachu w San Bernardino oraz ewentualnych przyszłych ataków. FBI wcale nie chce złamać klucza głównego szyfru Apple, ani otrzymać wyroku, na który będzie się powoływać w przyszłości.

Przypadek z San Bernardino nie ma na celu ustanowić precedensu czy wysłać jakiegoś przekazu. Chodzi o ofiary oraz sprawiedliwość.

Tim Cook – CEO Apple – stanowczo sprzeciwia się interwencji FBI w szyfrowanie stosowane w produktach spółki. W liście otwartym opublikowanym w zeszłym tygodniu napisał, że nie pozwoli na stworzenie backdoora (furtki w zabezpieczeniach) w systemie operacyjnym. Nie zgodzi się również na zniesienie liczby prób wpisywania hasła przed kasowaniem danych z obawy na nadużywanie tego rodzaju rozwiązań w przyszłości.

apple
Czy walka z FBI pomoże akcjom Apple?

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here