Naga MarketsCiekawa sytuacja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Haker złapany za włamanie się do komputerów giganta gier komputerowych – Electronic Arts – chciał zapłacić kaucję w kryptowalutach. Doprowadziło to do burzliwej dyskusji, czy powinno się na to pozwolić. Ostatecznie FBI nie zgodziło się na takie rozwiązanie. Problemem nie była sama forma płatności, lecz możliwość spadku cen monet.

750 tys. USD może poruszyć rynkiem

Martin Marsich – złapany haker – ma w swoim posiadaniu dużo kryptowalut. Bez problemu byłoby go stać na zapłacenie niebagatelnej kaucji w wysokości 750 000 USD. Niestety, chciał to zrobić za pomocą mało popularnych tokenów. Sąd federalny po konsultacji z FBI wyraził zaniepokojenie, że próba sprzedaży tak dużej liczby monet o niewielkim dziennym wolumenie mogłaby doprowadzić do znacznej fluktuacji ich cen.

Dwudziestopięciolatek dokonał infiltracji systemów bezpieczeństwa EA, dzięki czemu ukradł cyfrowe dobra do gry FIFA o wartości 324 000 USD. Marsich na co dzień mieszka we Włoszech, został aresztowany podczas wycieczki do Los Angeles. FBI zatrzymało go na międzynarodowym lotnisku w San Francisco.

FBI nie przyjmie mało znanych monet

Podczas próby przekazania kaucji, sąd oraz adwokaci hakera spędzili dużo czasu na ustalenie szczegółów transakcji. Wykorzystanie kryptowalut do tego celu nie jest jeszcze zbyt powszechne, stąd większe niż zwykle zamieszanie. Transakcji miano dokonać w obecności agentów FBI na portfel kryptowalutowy przygotowany do tego celu. Chociaż początkowo wyrażono zgodę na przekazanie monet, po tygodniu cofnięto tę decyzję.

 „Niestety, FBI nie może przyjąć tych kryptowalut, nawet jeśli ich część miała pójść na wynagrodzenie strat Electronic Arts. Podczas długiej rozmowy z przedstawicielem Biura, doszło do odmowy z ich strony” – skomentowała sprawę sędzia Susan Knight.

Sąd zasugerował Marsichowi sprzedanie kryptowalut o wartości 750 000 USD na własną rękę i w ten sposób zapłatę kaucji. Jednak haker może doprowadzić do znacznego zanurkowania cen monet, ponieważ ich wolumen nie jest zbyt wysoki. Jeśli dojdzie do spadku wartości, Marsichowi może nie udać się pozyskać funduszy na zapłatę kaucji. Prawdopodobnie, gdyby haker posiadał Bitcoiny albo inne bardziej popularne kryptowaluty, to nie byłby teraz w tak dużych tarapatach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here