Naga MarketsHaker infekujący sprzętTrzech mężczyzn zostało aresztowanych w tym miesiącu pod zarzutem prowadzenia jednego z największych sklepów z narkotykami w darknecie o nazwie „Sinmed”. Informacje przekazało ABC News Australia.

Nielegalny sklep narkotykowy prowadził swoją działalność na platformie Dream Market.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dilerzy w sieci

Władze aresztowały jak na razie trzech mężczyzn, którzy stali za sklepem z nielegalnymi używkami. Wszystko po dwuletnim dochodzeniu, w wyniku którego policjanci z działu kryminalnego odkryli istnienie sklepu zajmującego się handlem narkotykami  – Sinmed. E-shop działał na rynku internetowym Dream Market.

W ramach śledztwa przechwycono ładunki z narkotykami, w tym z heroiną, Xanaxem i fentanylem, ale także metamfetaminę.

Przestępcy oferowali narkotyki w zamian za kryptowaluty, takie jak bitcoin.

Ostatnie działania policji zostały określone jako bardzo istotne według prokuratora Manhattan District Cyrusa Vance’a, który stwierdził:

“[Ważne jest] Nie tylko to, że prokuratorzy stanowi w Nowym Jorku po raz pierwszy usunęli darkwebową witrynę internetową [ale też to, że] dokonali największej konfiskaty pigułek w historii New Jersey.”

Akcja “Łapać dilera!”

Dochodzenie wydaje się być częścią większej operacji prowadzonej przez FBI, Europol i inne organy ścigania. Chociaż Sinmed nie zostało wyraźnie wymienione w raportach FBI, agencja twierdzi, że dokonała aż „61 aresztowań w drugim skoordynowanym działaniu organów ścigania, atakując handel opioidami w Darknet”.

W komunikacie czytamy:

“Opierając się na sukcesie zeszłorocznej operacji Disarray, w tym tygodniu J-CODE ogłosił 61 aresztowań w swojej drugiej skoordynowanej operacji egzekwowania prawa, Operation SaboTor, ukierunkowanej na handel opioidami w Darknecie.”

BTC a Darknet

W ubiegłym roku wartość transakcji zawartych za pomocą bitcoinów (BTC) wysyłanych na rynki Darknetu wzrosła o 70 procent. Takie dane znajdujemy w raporcie Chainalysis opublikowanym 18 stycznia.

W 2018 r. łączna wartość bitcoinów wysyłana na rynki Darknetu wzrosła o 70 procent, gdy zestawimy te dane z liczbami z 2017 r.

Według danych Chainalysis wolumen wszystkich (nie tylko bitcoinowych!) transakcji zawieranych w Darknecie stale rośnie od 2011 r. Wartość ta osiągnęła najwyższy poziom w 2017 r. na poziomie 707 milionów USD i zmalała o około 14 procent do 603 milionów USD w 2018 r. Według raportu spadki można przypisać zamknięciu popularnej giełdy Alphabay w połowie 2017 roku. Wtedy cały ciemny rynek zmalał o 60 procent. Podobno miejsce Alphabay zajął jednak już inny sklep i wartości transakcji ponownie rośnie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here