Naga MarketsFBI aresztowało 24-latka, który oszukał na rynku kryptowalut osoby na 5 mln USDFBI zaaresztowało 24-letniego inwestora z rynku kryptowalut. Powód? Władze Stanów Zjednoczonych postawiły mu zarzuty związane z oszukaniem inwestorów na ponad 5 milionów USD.

  • 24-letni inwestor został aresztowany przez FBI. Podobno oszukał wiele osób na łączną kwotę 5 mln USD.
  • Jak podały służby, zbudował on piramidę finansową.

FBI aresztuje 24-latka

Departament Sprawiedliwości ogłosił we wtorek, że aresztował Jeremy’ego Spence’a. W latach 2017-2019 24-latek prowadził program inwestycyjny dot. kryptowalut pod nazwą „Coin Signals”. Promował go głównie za pośrednictwem Twittera i Discorda.

Te artykuły również Cię zainteresują
W komunikacie zacytowano zastępcę dyrektora naczelnego Federalnego Biura Śledczego Williama Sweeneya.

Jak twierdzono, Jeremy Spence fałszywie przedstawiał sukcesy swojej platformy inwestycyjnej, aby zachęcić ludzi do wysyłania mu pieniędzy. Ponieważ jego handel był mniej opłacalny i znacznie mniej skuteczny, niż reprezentował to inwestorom, wykorzystał pieniądze od nowych inwestorów, aby spłacić innych i tym samym utrzymać swój program przy życiu – powiedział funkcjonariusz i dodał, że sugeruje to, że młodzieniec stworzył piramidę finansową.

Wątek BitMEX

Dowiedzieliśmy się też, że ​​Spence twierdził wcześniej, że “przeprowadza wysoce lukratywne transakcje za pośrednictwem giełdy kryptowalut BitMEX”. Jak wiemy, platforma ma już swoje problemy dot. ułatwiania prania pieniędzy. FBI twierdzi, że Spence oszukał inwestorów, twierdząc, że korzysta z kontraktów na BitMEX w celu osiągnięcia wysokich stóp zwrotu.

Władze twierdzą, że w listopadzie 2018 roku Spence tak fałszował swoje wyniki, by wmówić inwestorom, że obraca aż 1000 BTC. W rzeczywistości nigdy nie dysponował on więcej niż 11 BTC.

24-latkowi grozi łącznie 30 lat więzienia. To kolejny scam, jaki widział rynek kryptowalut w ciągu ostatnich paru lat.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks s&p 500 | kurs eur | sytuacja na giełdzie | giełda jsw | kurs dollara |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here