Naga MarketsFaza, w którą wchodzi bitcoin (BTC) daje szansę na wzrostMike McGlone zajmujący się analizą rynku towarowego w Bloomberg jest zdania, że bitcoin (BTC) znacznie urośnie w ostatnim kwartale br. Jego wcześniejsza prognoza wskazywała na cenę 100 000 USD za 1 monetę.

Wyjątkowa faza bitcoina 

McGlone napisał na Twitterze, że bitcoin może wejść w wyjątkową fazę, która potencjalnie zakończy się wzrostem cen w czwartym kwartale tego roku. Powodem ma być rosnące zadłużenie USA oraz napięcia związane z potencjalną niewypłacalnością.Główną przewagą bitcoina według stratega Bloomberga jest jego ograniczona wynosząca 21 milionów jednostek. Jeśli chodzi o zarządzających aktywami, którzy unikają inwestowania w bitcoina, dramat zadłużenia może obrócić się przeciwko nim, dodaje McGlone.

Wcześnie McGlone mówił także o zbanowaniu kryptowalut przez Chiny, co mogłoby być korzystne dla Stanów Zjednoczonych. Zdaniem analityka, kontynuacja tej polityki może skłonić USA do adopcji kryptowalut poprzez zapewnienie im przyjaznych regulacji.

Poza tym ściślejsze regulacje zmuszają wiele firm kryptograficznych do opuszczenia Chin kontynentalnych i przeniesienia się do innych jurysdykcji lub całkowitego wycofania się z lokalnego rynku, porzucając przy tym chińskich klientów.

invest

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin w okolicach 57 000 USD

Tymczasem, notowania bitcoina w relacji do dolara oscylują w okolicach 57 000 USD. Cena BTC wzrosła wczoraj o ponad 5 proc. wskazując tym samym na kontrolowanie rynku przez kupujących.

cena bitcoin btc usd

Kluczowy opór stanowi teraz obszar w obrębie 59 000 USD. Skupia on szczyty z maja br. ustanowione tuż przed silną wyprzedażą. Wsparcie na BTC/USD stanowi strefa przy 53 000.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here