Naga MarketsFatfish Internet Group to firma inwestycyjna i deweloperska o globalnym zasięgu. Fatfish wywołał poruszenie na początku tego roku, kiedy ogłosił, że wchodzi na rynek górnictwa kryptowalutowego z racji wysokich cen. W styczniu firma zainwestowała 1 milion USD w zamian za 51 procent udziałów w singapurskim startupie APAC Mining. Dyrektor firmy Fatfish, Kin-Wai Lau uważa, iż globalne rynki będą  gotowe zaakceptować certyfikaty ETF na bitcoina w ciągu najbliższych kilku miesięcy.


Zobacz również: Bitcoin to ciekawy eksperyment – uważa inwestor z Wall Street

Te artykuły również Cię zainteresują
W specjalnym programie Coin Rush, emitowanym na antenie CNBC, Lau wyraził zdecydowany entuzjazm po widzianych w ostatnich dniach mocnych wzrostach cen bitcoina.

“To bardzo silna fala wzrostowa, napędzana jest popytem instytucjonalnym, napędzana coraz większą akceptacją rynku kryptowalut. Widać znaczny wzrost zainteresowania co pokazują zwiększone wolumeny transakcyjne.” – powiedział dyrektor Fatfish.

Lau zauważył, iż odbicie jest bardzo pozytywnym zjawiskiem dla początkujących osób, które są zainteresowane tym sektorem. Powiedział również, że przewiduje potencjalną zmianę podejścia instytucji regulacyjnych w najbliższej przyszłości.

“Myślę, że nie jesteśmy daleko. Prawdopodobnie za kilka miesięcy rynki będą gotowe, aby zaakceptować ETFy.” – dodał.

Jak zawiadamiał wcześniej Cointelegraph, wiele aplikacji ETF jest poddawanych kontroli przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCommerzbank: Na USD/CHF możliwy ponowny test poziomu 1.0000
Następny artykułZbigniew Wieczorek: Zaproszenie do refleksji nad EUR/USD
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here