Fatalny tydzień na złotym, kurs funta (GBP) mocno w górę, dolar (USD) powyżej 3,90 zł, euro (EUR) kosztuje 4,5480 zł, ile zapłacimy za franka (CHF) po weekendzie?
Kursy walut z polskim złotym

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować fatalne nastroje na polskim złotym. Nasza krajowa waluta mocno traciła już od poniedziałku, a z każdym kolejnym dniem przecena przybierała na sile. Ostatecznie złotówka osłabiła się dramatycznie w ujęciu do EUR, CHF, USD i GBP. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień na ogromnej stracie w ujęciu do głównych walut
  • Kurs GBP/PLN dynamicznie odrabia ostatnie straty do złotówki i zmierza w kierunku 5 zł
  • Dolar może wkrótce kosztować nawet 4 zł?
  • Frank szwajcarski coraz droższy, kurs powyżej 4,21 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9126 zł 26.09.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5480 zł 26.09.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 4,9862 zł 26.09.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,2116 zł 26.09.2020, godzina 12:00

Kurs funta GBP/PLN wybije górą poziom 5 zł?

W ubiegłym tygodniu złoty radził sobie fatalnie w ujęciu z funtem brytyjskim. Kurs GBP/PLN zakończył tydzień na kolosalnym plusie, wynoszącym 2,5%. Na możliwość wystąpienia wzrostów wskazywaliśmy w poprzedniej analizie, jednak aż tam dynamicznego ruchu chyba nikt się nie spodziewał.

Pod koniec tygodnia notowania zbliżyły się do kluczowej bariery oporowej przy okrągłym poziomie 5 zł. Jeżeli obecny sentyment utrzyma się na początku nowego tygodnie, poziom ten może zostać z łatwością pokonany, a wtedy droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Kurs dolara USD/PLN kończy tydzień na solidnym plusie, droga w kierunku 4 zł otwarta

W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność na kursie dolara do złotego. Patrząc na wykres USD/PLN na interwale tygodniowym, doszło do pokonania kluczowego oporu przy 3,77 zł, a następnie notowania wystrzeliły w górę.

Jeżeli obecnie obserwowany sentyment na USD/PLN nie ulegnie zmianie, bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku oporu przy okrągłym poziomie 4 zł .Jednak pamiętajmy, że po tak dynamicznych wzrostach, korekta może pojawić się w każdej chwili. Niemniej dopóki notowania będą się utrzymywać powyżej 3,89 zł, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest dalszy ruch na wyższe poziomy.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs euro do złotego przyspiesza wzrosty

Kurs euro do złotego zamknął tydzień na wyraźnym plusie. Po tym jak na EUR/PLN doszło do pokonania strefy oporowej przy 4,50 zł, wzrosty przybrały na sile. Aktualnie bazowym scenariuszem jest więc ruch na wyższe poziomu. najbliższy opór znajduje się przy 4,5750 zł, z kolei jego pokonanie otworzy drogę w kierunku marcowych maksimów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs franka CHF/PLN pozostaje w trendzie wzrostowym

Patrząc na interwal tygodniowy, na kursie franka do złotego możemy obserwować wyraźny wystrzał w górę na ostatniej świecy W1. Potwierdza to więc trend wzrostowy, w którym para walutowa znajduje się już od dłuższego czasu. W piątek notowania dotarły do kluczowej strefy oporowej przy 4,20 zł, zamykając się nieznacznie powyżej. Jeżeli na początku tygodnia nie dojdzie do powrotu poniżej tego poziomu, wzrosty powinny być kontynuowane.

CHF/PLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here