Naga MarketsW piątek globalne rynki próbują znaleźć stabilizację po tym, jak akcje w różnych częściach świata oraz euro i miedź zmierzają w kierunku najgorszego tygodnia od szczytu paniki koronawirusowej. Z drugiej strony król dolar ponownie się umocnił odnotowując najwyższe poziomy od kwietnia. Złoto tanieje najmocniej od początku sierpnia, a ropa Brent częściowo niweluje zyski z zeszłego tygodnia.

  • Kłótnie między partiami politycznymi w USA na nowo rozpaliły dyskusję na temat kolejnego ogromnego pakietu stymulacyjnego
  • Spadek nastrojów uderzył w dług rynków wschodzących. Obligacje Argentyny straciły około 25%
  • Złoto odnotowuje najgorszy tydzień od ponad miesiąca, a miedź od marcowej paniki z prawie 4% spadkiem

Dolar ponownie rozchwytywany. Powróci problem z płynnością USD?

Rynki akcji w Azji zdołały zakończyć swój najgorszy tydzień od globalnego marcowego krachu z skromnym zyskiem w piątek. Tymczasem główne giełdy Europy odnotowują dalszą przecenę gdy zarówno Francja, jak i Wielka Brytania wskazują na rekordową liczbę nowych przypadków zachorowań. To dobija europejskie nastroje, które od miesięcy nie były tak niespokojnie.

Kurs indeksu DAX na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs indeksu DAX na interwale tygodniowym, tradingview

Wczoraj nastąpił błysk nadziei po tym, jak kłótnie między partiami politycznymi w USA na nowo rozpaliły dyskusję na temat kolejnego ogromnego pakietu stymulacyjnego. Wzrost dolara i popyt na bezpieczne obligacje rządowe USA i Niemiec utrzymują się na wysokich poziomach.

Z kolei spadek nastrojów uderzył w dług rynków wschodzących, zwłaszcza w krajach o słabych ratingach kredytowych. Niedawno zrestrukturyzowane obligacje Argentyny straciły około 25%, co stanowi najgorszy spadek na rynkach od Grecji w 2012 r.

To był bardzo ciekawy tydzień. Widzieliśmy powrót dolara i tym razem interesujące jest to, że znowu występuje pewien element dolarowego stresu związanego z płynnością. Rozmowa o większej stymulacji USA przed listopadowymi wyborami prezydenckimi będzie prawdopodobnie robiona na pokaz – napisał szef strategii walutowej Saxo Bank, John Hardy.

Plus500

Przecena surowców, euro i jen oddają pola dolarowi

Podczas gdy obraz gospodarki USA pozostaje niewyraźny, największa sprzedaż domów jednorodzinnych w sierpniu od prawie 14 lat pomogła wzmocnić wiarę w ożywienie.

Z kolei na rynkach walutowych dolar oscyluje w pobliżu czwartkowych maksimów, najwyżej od dwóch miesięcy. Para USD/JPY znajduje się na poziomie 105,40 wobec jena, a dolar pchnął euro w dół do 1,1656 w najgorszym tygodniu od końca marca/początku kwietnia.

Siła dolara w tym tygodniu odbiła się również na surowcach, a złoto odnotowuje najgorszy tydzień od ponad miesiąca. W piątek cena XAU/USD oscyluje poziomie 1865 USD za uncję.

Miedź, której przydomek „Dr Copper” zawdzięcza swojej historii jako wiodącą rolę w światowej kondycji gospodarczej, zalicza najgorszy tydzień od marcowej paniki z prawie 4% spadkiem, podczas gdy ropa Brent spadła o 2% w ciągu tego tygodnia.

Kurs miedzi na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs miedzi na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here