Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. W ciągu dnia nie poznaliśmy bowiem ani jednej, istotnej publikacji makroekonomicznej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaufanie konsumentów w USA najniżej od września 2014 r.

Na uznanie zasługiwać może jednak raport amerykańskiego Conference Board, z którego wynika, że wartość wskaźnika dot. zaufania konsumentów w Stanach Zjednoczonych spadła w kwietniu br. aż do 86,9 z 118,8 raportowanego w marcu. Obecny odczyt jest więc najgorszym od września 2014 roku.

– Zaufanie konsumentów znacznie osłabło w kwietniu, co było spowodowane poważnym pogorszeniem obecnych warunków. Najwyższy w historii, dziewięćdziesięciopunktowy spadek Wskaźnika Obecnej Sytuacji odzwierciedla gwałtowny spadek aktywności gospodarczej i gwałtowny wzrost roszczeń z tytułu bezrobocia spowodowanego kryzysem COVID-19 – zauważa Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w The Conference Board.

Dolar, euro, frank i funt najsłabszymi walutami G8

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:05 zauważymy, że ta była w trakcie wtorkowej sesji znikoma. Warto wspomnieć natomiast, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego deprecjacja wobec euro, franka szwajcarskiego i funta była jednak tylko symboliczna.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:05 | Źródło: finviz.com

USDCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że rynek ten od pewnego czasu porusza się wewnątrz kanału wzrostowego. Ostatnie odrzucenie dolnego ograniczenia tej formacji nie doprowadziło jednak do przetestowania jej górnego ograniczenia. Dzisiejsze wzrosty zatrzymały się bowiem na tym samym poziomie co poprzednie. Wskutek późniejszej deprecjacji rynek wrócić w okolice linii tendencji wzrostowej będącej dolnym  ograniczeniem kanału. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale pokonane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet większej deprecjacji dolara amerykańskiego wobec franka szwajcarskiego.

Kurs dolara amerykańskiego do franka szwajcarskiego
USDCHF H4

USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji dolara amerykańskiego rynek wybił dołem z trwającej od dłuższego czasu konsolidacji. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 105,50.

Kurs dolara amerykańskiego do jena japońskiego
USDJPY H4

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara, euro i funta w górę do złotego, frank też rośnie. Wtorek 28 kwietnia
Następny artykułWtorek na GPW: Mieszana sesja ciszą przed burzą? CCC i PLAY mocno pod kreską
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here