Naga MarketsLondyn Kurs funtaKurs funta do dolara cały czas znajduje się w kluczowej strefie popytowej z interwału W1. Ostatnia świeca tygodniowa zapowiada wzrosty. Jednak w poniedziałek kurs funta do dolara traci, podaż nie daje za wygraną. Dzisiejsze dane z brytyjskiej gospodarki nie pomagają wzrostom, dlatego też pomimo, że znajdujemy się na wsparciu, należy uważać z pozycjami długimi.


Gorsze dane nie pomagają funtowi

O godzinie 10:30 poznaliśmy odczyty z brytyjskiej gospodarki. Dane wyraźnie rozczarowują co nie pomaga funtowi. Produkcja przemysłowa kurczy się, a PKB w ujęciu miesięcznym kształtuje się na poziomie -0,4%.

Kalendarz makro Wielka Brytania

Potencjalna formacja odwrócenia na interwale H4

Patrząc na przedział czasowy – H4, tworzy się formacja oRGR – odwrócona głowa z ramionami. Oczywiście sygnał popytowy pojawi się dopiero w momencie wybicia górą strefy zaznaczonej kolorem żółtym – okolice 1,2740. Aktualnie znajdujemy się w strefie popytowej z interwału W1 i ewentualny sygnał popytowy, może doprowadzić do ruchu w kierunku ostatnich maksimów. Jeżeli doszłoby z kolei do przełamania poziomu 1,2740, ruch w górę powinien przyspieszyć. Wtedy też istniałaby spora szansa na przetestowanie oporu przy 1,2870, gdzie wypada strefa oporowa wynikająca między innymi z szerokiego układu 1:1 oraz wcześniejszych dołków.

Wykres funta do dolara GBP/USD 10 czerwca 2019

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Złoto najdroższe od początku roku.

Wyraźne spadki na dzisiejszej sesji, kurs funta 0,5% w dół

Schodząc z kolei na interwał M30, widać, że po gorszych danych z Wielkiej Brytanii, kurs funta spada. Wybite zostały minima z 6 czerwca. Tak długo jak kurs GBP/USD utrzymuje się poniżej 1,2670, obowiązuje tendencja spadkowa. Miejsca do spadków jest sporo, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku 1,2600, czyli dolnego ograniczenia wsparcia z interwału W1. Jeżeli jednak doszłoby do wyjścia powyżej 1,2670, to popyt może próbować przejąć kontrolę, wtedy też docelowym poziomem dla wzrostów będą dzisiejsze maksima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here