Naga MarketsW środowym wydaniu programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego poinformowano, iż sąd federalny w Cape Girardeau przyznał farmerowi z Missouri $265 mln odszkodowania od firm Bayer (właściciela Monsanto) oraz BASF za zniszczenie jego sadu brzoskwiniowego. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Spółka Bayer boryka się z licznymi pozwami sądowymi

Zdaniem skarżącego na okolicznych pola posadzono specjalne krzewy bawełny modyfikowane przez Monsanto i opryskiwane środkami BASF-a, który to przedostał się do sadu Billego Badera i doprowadził do zniszczenia drzewek brzoskwiniowych. Obie firmy argumentowały, że sad miał mniejsze plony już wcześniej na skutek kiepskich warunków pogodowych.

Firma Bayer, która jest także obiektem tysięcy spraw sądowych za środek Roundup, w najbliższym czasie będzie mieć także sprawy sądowe o nieujawnienie ryzyk związanych z tabletkami antykoncepcyjnymi Essure oraz o zanieczyszczanie cieków wodnych toksycznym środkiem PCB (polichlorowy bifenyl) zakazany po 1979 roku – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here