Naga MarketsWidok z gry Wolrd War 3
Fragment trailera z gry World War 3

19 października – w ostatni piątek – miała miejsce premiera gry World War 3 autorstwa notowanego na NewConnect studia The Farm 51. Start był nieco opóźniony, a gracze mieli problem z zalogowaniem się do rozgrywki z powodu przeciążonych serwerów, ale patrząc po statystykach Steam, sytuacja już się unormowała.  

Zainteresowanie graczy przygniotło niedoświadczone studio 

Choć Farm51 istnieje od 2005 roku, to dotychczasowe produkcje studia były skierowane na rozgrywkę jednoosobową. Stworzenie FPS-a (strzelaniny z widokiem pierwszoosobowym) z nastawieniem na starcia wielu graczy na serwerach jest zupełnie inną skalą działalności. Brak doświadczenia studia i duże zainteresowanie produkcją jeszcze na długo przed jej premierą doprowadziły do problemów ze startem gry. 

Te artykuły również Cię zainteresują
World War 3 to gra wydana na razie w formie wczesnego dostępu, więc gracze mogli spodziewać się dużej ilości błędów i problemów z serwerami. Jest to popularna wśród niezależnych studiów forma publikowania gier. Mimo to przez pierwszy weekend granie było właściwie niemożliwe, co doprowadziło do frustracji wśród graczy. Widać to po ocenach na platformie Steam – jedynie 57% pozostawionych opinii jest pozytywnych. Stosunek ten powinien jednak w najbliższych dniach się poprawić. 

Świetne statystyki po pokonaniu przeszkód 

Gdy już problemy z serwerami zostały naprawione, w szczytowym momencie w niedzielę grało naraz 11 tysięcy graczy, a w poniedziałek ich liczba spadła jedynie o dwieście osób (wyniki w weekendy są z zasady wyższe). To bardzo dobry rezultat dla stosunkowo niewielkiej produkcji bez finansowego zaplecza gigantów branży.  

liczba graczy world war 3
Liczba graczy w szczytowym momencie przekracza 10 tys. osób

World War 3 cieszy się również wysoką popularnością na serwisie Twitch. Widzowie oglądają na nim poczynania streamerów, którzy grają i komentują różne tytuły. Zainteresowanie w poniedziałek było nawet wyższe niż w weekend, w szczytowym momencie 10 tysięcy osób oglądało rozgrywkę prowadzoną łącznie na 230 kanałach.  

Widzów tych można traktować jako osoby potencjalnie zainteresowane kupnem tytułu, które najpierw chcą zapoznać się z rozgrywką oraz opiniami osób, które już mają grę i przetestowały ją.  

widzowie i streamy world war 3 na Twitch
Zainteresowanie streamerów i widzów grą World War 3 stale rośnie

Co dalej z ceną akcji? 

Inwestorów trapi teraz jedno pytanie – czy obecne wzrosty ceny akcji Farm51 to wynik spekulacji czy czynników fundamentalnych. Choć premierowy weekend był pełen problemów dla studia, to akcje w poniedziałek otworzyły się z blisko 10% luką, a w trakcie sesji cena nadal wzrastała i ostatecznie zamknięcie nastąpiło z wynikiem +57,9%. 

Wolumen wyniósł blisko 1,2 mln akcji, a łączny obrót przekroczył 50 mln zł, co jest rzeczą niespotykaną na NewConnect – następna spółka na liście miała jedynie 800 tys. zł obrotu.  

farm51 wykres m15 23.10.2018
Czy wzrosty będą kontynuowane?

Zakończenie sesji na szczycie dobrze zwiastuje na dalszą sytuację. Możliwe, że choć wtorkowa sesja może przynieść spadkową korektę, to sentyment na spółce pozostanie wzrostowy. Wiele zależy od tego, czy Farm51 zdoła utrzymać graczy po początkowym zainteresowaniu. Trzeba przyznać, że konkurencja w tej branży jest duża i w większości zdominowana przez dużych graczy typu EA czy Activision.  Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here