Naga MarketsFar From Home rozwija studio i pierwszy autorski projekt Po oficjalnym zaprezentowaniu spółki w prasie gamingowej, krajowej i zagranicznej, pojawiło się ponad 140 publikacji opisujących grę oraz studio Far From Home. W międzyczasie do zespołu dołączyli kluczowi specjaliści w zakresie marketingu i komunikacji. Spółka osiągnęła też kolejny produkcyjny milestone, kończąc etap draft-demo.

Sukces akcji promocyjnej Project Oxygen

Prasa branżowa okazała niezwykłe zainteresowanie grą już w dzień ogłoszenia produkcji. Project Oxygen, nad którym pracuje spółka, zebrał szereg pozytywnych opinii i został przyrównany do bestsellerów takich jak Metro i Subnautica. Natomiast informacje o spółce pojawiły się między innymi w najważniejszych portalach gamingowych w Polsce i na świecie, takich jak: GamesRadar, Gameindustry.biz czy Gry-Online.pl.

Szacujemy, że liczba odsłon artykułów w globalnych mediach społecznościowych i poza, przekroczyła 2,2 mln wyświetleń w dniach 22 – 25 lipca 2020 r. Jednym z większych osiągnięć w ogłoszeniu Spółki była publikacja w Official PlayStation Magazine UK, a w szczególności znalezienie się na okładce magazynu, obok takich tytułów jak Cyberpunk 2077, Star Wars: Squadrons czy Marvel’s Avengers. – komentuje Andrzej Blumenfeld, prezes Far From Home. – Całkowity zasięg portali prasowych, w jakich przedstawiono nasze studio oraz nadchodzącą grę Project Oxygen przekroczył miliard unikalnych użytkowników (Unique Monthly Visitors).

Artykuły pojawiły się w szeregu języków z każdego zakątka globu. O Far From Home można obecnie przeczytać w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim a nawet chińskim. Poza Polską wywiady z przedstawicielami Far From Home pojawiły się między innymi w gamesindustry.biz, powerup-gaming.com, 80.lv a także well-played.com.au. Spółka zmierzająca na NewConnect nie umknęła też uwadze czujnej prasy biznesowej, a artykuły pojawiły się w ponad 20 czołowych polskich portalach o tematyce finansowej.

W ostatnich tygodniach Far From Home wzmocnił Zarząd oraz Radę Nadzorczą, pozyskując doświadczonych specjalistów. CMO został mogący pochwalić się licznymi sukcesami w obszarze marketingu Paweł Jawor, natomiast do rady nadzorczej dołączył Przemysław Barankiewicz, wiceprezes CFA Society Poland oraz uznany ekspert w obszarze rynków kapitałowych i standardów raportowania.

Wsparcie procesów marketingowych wiedzą i kontaktami Pawła już na wczesnym etapie produkcji traktujemy jako element strategii Community Driven Development – o jego doświadczeniu świadczy praca dla takich firm jak Zynga, Techland czy Larian Studios. Natomiast Przemysław jest cenionym autorytetem w zakresie standardów etycznych, ekonomistą i komentatorem rynkowym. W przeszłości pełnił funkcję m.in. redaktora naczelnego Bankier.pl, internetowej odsłony “Pulsu Biznesu” i Chief Digital Officer polskiej części koncernu Bonnier. – podkreśla prezes.

Spółka obecnie rozszerza swój zespół produkcyjny o część artystyczną, która umożliwi osiągniecie najwyższej dostępnej jakości, przy użyciu najnowszej wersji silnika Unreal Engine.

We wrześniu nastąpił pozytywny odbiór Draft – Demo czyli drugiego kamienia milowego projektu. Oznacza to, że produkcja przebiega zgodnie z zakładanym planem – kończy Blumenfeld.

Wrocławskie studio Far From Home zostało założone przez utalentowanych twórców mogących pochwalić się doświadczeniem zdobytym przy znanych produkcjach, takich jak Dead Island, Dying Light, Divinity: Original Sin, czy The Medium. Zespołem kieruje Andrzej Blumenfeld, który pracował m.in. nad Dying Light 2 jako Lead Gameplay Programmer. Studio opracowało wersję prototypową gry, która zyskała aprobatę grupy konsultantów, ekspertów i dziennikarzy, zdobywając tym samym zielone światło na rozpoczęcie preprodukcji. Budżet produkcyjny Project Oxygen wynosi 5 milionów złotych.

Zasięg postów na temat Far From Home w okresie 22-25.07.2020

Data Media Społecznościowe Poza Mediami Społecznościowymi
22 lipca 27 000 710 000
23 lipca 110 000 1 023 893
24 lipca 78 860 101 910
25 lipca 3 700 120 414

Lista wybranych portali, na których zostały opublikowane materiały o Far From Home wraz z liczbą Unikalnych Użytkowników dziennie i miesięcznie

Portal Unikalnych Użytkowników dziennie Unikalnych Użytkowników miesięcznie
GamesRadar+ 1 460 672 35 056 128
Jeuxvideo.com 1 451 600 34 838 400
Wccftech.com 571 567 13 716 608
Gry-Online.pl 403 726 9 689 424
3dnews.ru 367 436 8 818 464
Gameindustry.biz 217 740 5 225 760
Gamasutra 201  740 4 825 760
pcgames.de 190 522 4 572 528
4players.de 140 624 3 374 976
ppe.pl 113 400 2 721 744


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKuCoin uruchamia wpłaty i wypłaty po ataku hakerów na jej platformę
Następny artykułKurs euro (EUR/GBP) nakreślił niedźwiedziego pin bara. Czas na powrót do spadków?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here