Naga Markets

Gościem Marcina Wenusa na antenie Comparic24.tv był Bartek Sibiga – twórca i CEO Fancy Bears Metaverse  (FBM) – kolekcji 8888 unikatowych NFT, gdzie każde z nich przedstawia misia posiadającego różne cechy i atrybuty wizualne, będącej odpowiedzią  na ogromny sukces kolekcji Bored Ape Yacht Club. Posiadacze własnego Fancy Bear stają się członkiem kryptowalutowej społeczności.

Jak powstało FBM?

Pomysł stworzenia FBM powstał w listopadzie zeszłego roku, gdy Sibiga brał udział w spotkaniu członków BAYC. Pomyślał, że nie ma czegoś takiego w Europie i należałoby to zrobić i być pierwszym. Magazyn Forbes napisał o nich, że są „BAYC of Europe”. Jak zaznacza, miśki nie są kolejną kopią BAYC, lecz podążają jedynie za ideą.  Co ciekawe, gdy tylko ruszyła ich sprzedaż, nabyło je aż 500 osób z BAYC.







Dla niego misie z jednej strony są klubem zrzeszających osoby, które się wspierają i chcą być w tej technologii. Mimo że dla wielu osób posiadanie PFP jest symbolem statusu, dla niego są one bardziej manifestacją tego, że osoby wierzą w Web3. Pomimo tego, iż wśród hodlerów znajdują się celebryci tacy jak Magda Gessler, Paweł Łaskarzewski czy John Terry, obecnie twórcom projektu zależy bardzie na tym, by zamiast celebrytów przyciągać osoby znające Web 3.

W która stronę idą misie?

Jak wskazuje sama nazwa projektu – Fancy Bears Metaverse, ważnym jego elementem jest część metaversowa. Jednakże w związku z tym, że perspektywa stworzenia metaversu jest dość odległa na ten moment, podjęli strategiczną decyzję skupienia się na aplikacji Trade Swap działającej w technologii 2D. Za pomocą tej aplikacji można dokupować atrybuty (traity), które są odrębnymi NFT. Będą one dostępne nie tylko dla Fancy Bears Metaverse. W tym momencie zonboardowane zostały już małpy z BAYT, mutanci, Azuki, Doodle oraz Cool Cats. Traity można kupować zarówno za honey (miód), jak i ETH.

Posiadając misia, za pomocą miodu można go upgradować, zaś dodawanie kolejnych traitów zmienia jego utility i pozwala wejść na wyższe poziomy. Niebawem ma zostać ogłoszona funkcja stakingu o zmiennym APR, w której im dany miś jest na wyższym poziomie, tym więcej zdobywa nagród.

System traitów i stakingu gość programu przyrównuje do ubrań, które same w sobie też pasują na innych ludzi, zaś sklep w którym je kupujemy ma super system lojalnościowy wynagradzający kupujących punktami. Natomiast same miśki porównuje do przedsiębiorców posiadających Trade Swap, gdzie sami mogą kupować swoje traity, a dodatkowo czerpać benefity. Im więcej kupują, tym wyższy level osiągają.

Jak widzi przyszłość rynku NFT?

Sibiga jest nastawiony niezwyklebardzo byczo do NFT. Powołuje się na swoje dotychczasowe doświadczenie w social media oraz w prowadzeniu agencji influencerskiej, przez co wie, jak żyją influencerzy i celebryci. Zauważa, że w świecie biznesu zaczyna być podobnie, gdzie osoby chcą mieć fajne profile, bo wiedzą, że pozwoli im to łatwiej wypromować ich biznes oraz dotrzeć do klientów. Wierzy także, że coraz częściej będziemy kupować rzeczy cyfrowe, które w świecie rzeczywistym nie istnieją.

AVA Trade

Dużą wagę przywiązuje do edukacji, zachęcają do tego, by założyć sobie wallet, kupić pierwsze NFT, dołączyć do community i zobaczyć co tam się dzieje. Mówi o współpracy z Forbes Polska oraz tworzeniu materiałów edukacyjnych. Zauważa, że w USA NFT są obecnie o wiele bardzie popularne a także jest o wiele więcej osób, które wierzą w NFT totalnie, natomiast w Polsce traktowane s one bardziej jak spekulacja.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc akcje notowania | cena akcji azoty | giełda comarch | kruk kurs | akcje pgnig prognozy | orlen kurs akcji | orlen gpw |



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNotowania EUR/USD utrzymują się powyżej 1,07. Oczekiwanie na decyzję EBC
Następny artykułKurs euro jest dziś stabilny przed informacjami z Europejskiego Banku Centralnego
Absolwent anglistyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, tłumacz przysięgły języka angielskiego specjalizujący się w przekładzie tekstów finansowych i prawnych. Od 2013 pasjonat rynków finansowych, głównie forex, indeksów i surowców, a od 2016 kryptowalut. W swoim handlu stosuje techniki oparte na falach Eliota, wolumenie oraz liczbach Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here